Zamknij
REKLAMA

Odblaski to nie obciach. Ruszyła akcja promująca bezpieczeństwo w pobliżu dróg

06:16, 07.11.2015 | Ł.D
REKLAMA
Skomentuj
Akcję zainaugurowano na Placu Grodzkim. Na pierwszym planie: Sławomir Piotrowski. fot. Łukasz Daniewski

We Włocławku zainaugurowano akcję "Odblask to nie obciach", promującą noszenie elementów odblaskowych w pobliżu dróg. Jej inicjatorzy chcą uwrażliwić włocławian na zagrożenia, jakie mogą spotkać pieszych po zmroku.

Akcję "Odblask to nie obciach" we Włocławku rozpoczęto w piątek happeningiem na Placu Grodzkim we Wzorcowni, podczas którego uczniowie z włocławskich placówek oświatowych otrzymali elementy odblaskowe. 

W imprezie wzięli też udział partnerzy akcji, m.in. prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Jarosław Chmielewski, strażnicy miejscy, policjanci oraz sponsorzy tego przedsięwzięcia.

- Chcemy, aby na naszych drogach było po prostu bezpieczniej - mówi Sławomir Piotrowski, organizator akcji. - Promujący naszą akcję autobus pełni kilka funkcji. Przygotowana tu grafika rzuca się w oczy i ma na celu przede wszystkim prowokować przechodniów do zadania sobie pytania: o co chodzi z tymi odblaskami?

Miejski autobus z dużym napisem "Odblask to nie obciach" przez najbliższe sześć miesięcy będzie jeździł regularnymi trasami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki oryginalnemu oklejeniu pojazdu, włocławianie będą pamiętać o podstawowych zasadach poruszania się w pobliżu dróg, szczególnie po zmierzchu.

(Ł.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Lukasz 2812Lukasz 2812

13 1

Ten solaris wygląda mi na Jelcza. Chyba ktoś kto pisze te artykuły nie umie odróżnic autobusu. 07:08, 07.11.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

6 5

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."(Tadeusz Kościuszko) 08:32, 07.11.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

5 5


Ci, ktorzy przemawiaja w imieniu Boga, powinni, pokazac listy uwierzytelniające." (Julian Tuwim)
10:41, 07.11.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsaiAsai

8 0

Po pierwsze to Jelcz
Po drugie pisząc już nazwę Solaris piszemy ja z wielkiej litery. 11:26, 07.11.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolaLola

6 0

Redakcjo to kolejny raz kiedy nie wiecie co piszecie. Jak się nie znacie to zastapcie słowo innym. Zamiast "miejski solaris " było napisać " autobus widoczny na zdjęciu będzie..." 12:54, 07.11.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaciuśMaciuś

8 0

Skończyła się kampania wyborcza, to i ani MPEC już nie sponsoruje, ani nikt nie nawołuje do dobrej zmiany, ani wiceprezydent się nie pojawiła, choć wcześniej była na byle pierdnięciu. Cuda ludzie cuda normalnie. 20:15, 07.11.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone