REKLAMA

Tygodnik "Wprost" uważa scenę na Wiśle za jedną z najgłupszych inwestycji w Polsce

12:50, 14.02.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Tygodnmik `Wprost` uważa, że włocławska scerna na Wiśle jest jedną z najgłupszych inwestycji w Polsce. Fot. Łukasz Daniewski

O Włocławku po raz kolejny zrobiło się głośno na arenie ogólnopolskiej. Nie mamy się jednak z czego cieszyć, ponieważ na miasto spadła fala krytyki. Wszystko z powodu pływającej sceny na Wiśle, którą tygodnik „Wprost” umieścił na liście "najgłupszych inwestycji w Polsce".

- Jesteśmy mistrzami w wydawaniu publicznych pieniędzy, często wbrew zdrowemu rozsądkowi – pisze Szymon Krawiec w najnowszym numerze tygodnika „Wprost”. Jako przykład nierozsądnego gospodarowania publiczną kasą podaje w pierwszej kolejności włocławską scenę na Wiśle, „na której lepiej nie koncertować, bo może odpłynąć”.

Tekst „Najgłupsze inwestycje w Polsce” nawiązuje do zaplanowanych na ten rok wizyt Jarosława Kaczyńskiego w 50 polskich miastach. Tygodnik postanowił zaproponować szefowi PiS alternatywną trasę przejazdu - „szlakiem pomników marnotrawstwa publicznych pieniędzy”. Pierwszym punktem wycieczki miałby być Włocławek.

- Samorządowcy z Włocławka mogliby zorganizować prezesowi Kaczyńskiemu koncert na swojej pływającej scenie na Wiśle. Wybudowali ją w 2013 r. za 1,5 mln zł. Miała być nowym hitem na kulturalnej mapie miasta, dzisiaj mieszkańcy wolą omijać ją szerokim łukiem. A to z racji tego, że scena unosi się na rzece i zatrzymują się na niej śmieci, spływające wraz z nurtem Wisły. Najgorzej jest, kiedy podczas koncertu lunie deszcz. Wtedy stan wody w rzece gwałtownie się podnosi, a władze drżą, że scena odpłynie wraz z występującymi na niej artystami – pisze w swoim tekście Szymon Krawiec.

Zestawienie, w tym również temat włocławskiej sceny, zainteresowało europosła Janusza Korwin-Mikkego, który na przykładzie inwestycji zrealizowanej w naszym mieście wytyka bezsensowne wydawanie unijnych pieniędzy.

- Tak właśnie wygląda dobroczynna działalność UE. Robimy coś, co robione chałupniczo kosztowałoby milion. UE daje pieniądze - więc trzeba robić z całym sztafażem, ekspertyzy, kwalifikacje, uprawnienia - i kosztuje to 6 milionów. Z czego 2/3 pokrywa Unia... - napisał Korwin-Mikke na swoim facebookowym profilu.

Z zarzutami dziennikarza „Wprost” nie zgadzają się natomiast pracownicy Centrum Kultury Browar B., którzy administrują obiektem. Ich zdaniem twierdzenie, że mieszkańcy omijają scenę szerokim łukiem jest sporym nadużyciem.

- Warto pooglądać zdjęcia z imprez. Zazwyczaj te trybuny były zajęte. Oczywiście bywało różnie i nie zawsze było 100%. Jak zwykle przy ofercie kulturalnej było to zależne od repertuaru, a ponieważ to przedsięwzięcie plenerowe, również od pogody. Bywały imprezy mniej frekwencyjnie obłożone, ale było też kilka takich, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – mówi Lidia Piechocka-Witczak, dyrektor CK Browar B.

Polemizować można również z pozostałymi zarzutami dziennikarza. Nie było bowiem dotychczas sytuacji, by w czasie koncertu nadeszła ulewa, która spowodowałaby podniesienie poziomu wody w Wiśle zagrażające zalaniem obiektu i znajdujących się na nim muzyków. Co do spływających z nurtem rzeki śmieci, które zatrzymują się na scenie, problem miał z kolei miejsce jedynie w czasie powodzi.

[ZT]12505[/ZT]

Zgodnie z zapisami unijnego projektu, przez pięć lat od wybudowania sceny w sezonie musi się na niej odbywać przynajmniej osiem imprez. W ubiegłym roku w wakacyjne weekendy na pływającej scenie występowały m. in. zespoły: Cristal Band, Covergreen, 42 Grupa Reaktywacja, czy Base Brothers. Repertuar na tegoroczny sezon jest właśnie opracowywany.

Szefowa Browaru B. przyznaje, że scena na Wiśle jest obiektem wymagającym i zagospodarowanie go tak, żeby zorganizować osiem imprez w sezonie, nie jest łatwe. Pracownicy placówki dokładają jednak wszelkich starań, by optymalnie wykorzystać możliwości pływającego obiektu. Nie ma więc powodu, by zaliczać włocławską scenę do najgłupszych inwestycji w Polsce.

- Myślę, że to jest przesada. Sam pomysł na takie zagospodarowanie Wisły był dobry. Zawsze rodzi się pytanie, czy zrobić to w taki, czy inny sposób. Myślę, że trudno to opisywać tylko na zasadzie kontrastu czarne-białe. Pewnie mieszkańcy oceniają to różnie, ale w życiu tak to bywa, że często narzekają, a jednak korzystają - podsumowuje Piechocka-Witczak.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość pływającej sceny. W 2020 roku kończy się unijny projekt, w związku z czym nie będzie już obowiązku organizowania na niej ośmiu imprez w sezonie. Na razie trudno powiedzieć, czy to oznacza, że scena przestanie funkcjonować lub będzie działać już w innym kształcie. Wszelkie decyzje w tej kwestii będą należały do władz miasta, które są właścicielem wyśmiewanego w ogólnopolskim tygodniu obiektu.

Poza pływającą sceną we Włocławku do najgłupszych inwestycji w naszym kraju Szymon Krawiec zaliczył również łódzką fontannę „jednym kojarząca się z bezzębnymi ustami, innym z narządami płciowymi”, czy poznańskie boksy dla rowerów nad Mostem Dworcowym, w których częściej niż jednoślady można zobaczyć leżakujących bezdomnych. Dziennikarz nie zostawił też suchej nitki na inwestycjach poczynionych w 3-tysięcznym miasteczku Wierzchosławice, w którym powstały całoroczne lodowisko, basen rehabilitacyjny oraz... farma fotowoltaiczna.

Czy zgadzasz się z opinią, że pływająca scena we Wołcławku jest jedną z najgorszych inwestycji w Polsce?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

wprostwprost

93 33

No i jak czerwone ściereczki podoba się 13:14, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

na skosna skos

0 0

uważam,że wprost to największy brukowiec w unii europejskiej,w ameryce,antarktyce i antarktydzie.nawet pingwiny tego barachła nie czytają nie wspomnę o białych misiach. 16:17, 18.02.2017


Sławek BieńkowskiSławek Bieńkowski

53 17

http://slawomirbienkowski.blog.pl/2014/12/15/bo-mis-ma-kosztowac-i-stac-pusty-myslenie-po-wloclawsku/ 13:17, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxlxxl

58 17

ta inwestycja rozsławiła miasto Włocławek bo taki był zamiar nieudolnej władzy i chwała im za to i cześć do następnych wyborów 13:24, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ll

0 0

a tobie rozsławić się włocka nie powiodło nieudaczniku,zazdrośniku.jesteś otyły,schudnij xxl 16:21, 18.02.2017


lolo_pindolololo_pindolo

70 2

Marek, pozwolisz, żeby Ci koalicjanta szkalowali? 13:29, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lucjanlucjan

95 5

Panie Prezydencie Marku, Pan też bardzo krytykował tę inwestycje w kampanii wyborczej.
A teraz czekam na Pana opinie o scenie pływającej. Jak Pan teraz , będąc w koalicji z tak krytykowanym przez Pana Prezydentem Pałuckim, postrzega tę inwestycję???
W ogóle to jak Pan patrzy w oczy Panu Pałuckiemu???
13:58, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z bokuz boku

29 39

No to może zapytacie co myślą i mówią czytelnicy o tygodniku "Wprost" ? 14:05, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CormasCormas

47 9

Do oceny inwestycji nie jest potrzebny tygodnik "Wprost". Włocławianie już nie raz wyrazili swoje zdanie na temat "geniuszu" exprezyd. pana Pałuckiego i dwujęzyczności obecnego.
14:18, 14.02.2017


SEPARATYSTA BOBASSEPARATYSTA BOBAS

71 6

Już dawno o tym pisałem, że panuje kompletne bezmózgowie, i nie patrzmy na nazwę partii politycznej, bo oni wszyscy nadają się do czyszczenia kibli wraz z tą całą UE. A Ci jak zwykle już napuszczają ludzi na SLD, a przecież inni nie są kryształowi, to podobne polityczne bałwanki. Aktualnie panującego można nazwać fontanna-białyszaliczek-białe majtunie..., a ustąpi-onego Endriu-pływająca scena. Nie ważne kto zostanie w przyszłości prezydentem włocławskiego bagna, to będzie coraz gorzej, trudniej, bowiem zbliża się koniec fontann , chodników, rond, pływających scen, itp. Będziecie chyba pupy w internecie wystawiać. Jest na to garniturowe polityczne bydło sposób, ale nie chcę o tym pisać, bo mogę narazić się na odpowiedzialność karną. Zero szacunku do tych podłych i zachłannych ludzi - nie patrzmy na nazwę partii, bo to sztuczny podział. Komuna była kiedyś,a teraz są jedynie frytki.

SEPARATYSTA BOBAS z Donbasu w pampersach
14:27, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

````

69 6

Oczywiście Posłowie nic nie robią w tej sprawie, pytanie czemu ??? Pytanie czemu opozycja nie interesuje się nie tylko ta inwestycja ale również innymi ??? Pytanie po co są ci posłowie, radni ??? Utrzymujemy ich z własnej kieszeni zarabiają bardzo duże pieniądze i za nic mają chyba podatnika ??? Uważam, że pensje radnych oraz posłów są za duże. Dlatego uważam by zaprzestać finansowania partii z budżetu czyli z mojej kieszeni. Mamy możliwość wpłacenia 1% podatku . To teraz zadajcie sobie pytanie czy patrząc na to jak zachowują się posłowie dobrowolnie przekazalibyście ten 1% ??? BO JA NIE !!!!
14:41, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

16 39

Jak zwykle,ludziska nie widzą dalej niż kawał kiełbasy. 14:42, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KIMDZONGTUSKKIMDZONGTUSK

62 11

Włocławek ma inwestycję na miarę "Misia" ! :-))) 14:51, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

upartyuparty

49 5

Autobusy też mamy trzydrzwiowe ale z przednich drzwi korzystać może tylko kierowca. 14:55, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do pokrętłado pokrętła

0 1

mają jeszcz dwie dziury w dachu.wyłaź przez nie. 17:14, 18.02.2017


MBGMBG

62 9

Zrobić referendum i zadać pytanie
Czy pływającą scenę powinni utrzymywać i spłacać wszyscy ci radni , którzy głosowali na to coś pływające ???
Co mamy demokrację, może gdyby to radni utrzymywani następni 40 razy by sie zastanowili zanim by wydali ciężko zarobione pieniądze podatnika ..... 15:20, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BenekBenek

17 24

A kto to jest Krawiec????? jakiś Ś m i e ć ??? z brukowca ? 15:25, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZZ

9 9

Śmieć to ty widać po twoim komentarzu 15:33, 14.02.2017


WeronaWerona

28 12

woda po deszczu gwałtownie się podnosi ??? kto to pisał czy widział kiedyś Wisłę ??? 15:27, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HydrologHydrolog

19 6

A co? Woda po deszcz - wg ciebie - wyjątkowo na Wiśle, opada? 17:02, 14.02.2017


DdDd

61 5

Superfontanna, superscena,Superstadion,superkostka przed UM....Same trafione inwestycje..Za to dworzec i centrum miasta mamy wypasione...Rządzących również 15:39, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Beocki WładekBeocki Władek

26 2

Efekty pracy superidiotów..? :) 17:04, 14.02.2017


janIIIjanIII

17 32

Pan Krawiec chyba ten ranking przeprowadzał na dużym kacu bezpośrednio po sylwestrze. I wychodzi mi, że basenu rehabilitacyjnego nie potrzebuje, bo to na rozum nie wpływa; a farma fotowoltaiczna też go nie oświeciła. A szkoda 15:46, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

birbir

45 9

Scena jest pomnikiem głupoty, prawie nikomu nieprzydatna, z kolei siedziska umiejscowione na chodniku to dopiero mistrzostwo w projektowaniu. Rowerzyści i piesi w słoneczne letnie dni przepychają się aby przejść przez wąskie gardło. Jak niektórzy chcą to zostawmy scenę, a ławki przestawmy na trawę lub usuńmy 16:14, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

eljoteljot

5 1

Plastikowe siedzenia w czasie upałów brudzą na zielono bądż niebiesko 20:00, 14.02.2017


bENEKbENEK

7 5

DO "z" - PAJACU NIE STAĆ CIĘ NA WIĘCEJ 16:37, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eljoteljot

31 4

Pozwolenie na budowę własnej inwestycji pn."Scena na Wiśle" wydane przez Prezydenta Miasta Włocławka nie posiłkowało się zgodą dyrektora regionalnego zarządu dróg wodnych na realizowanie budowy na terenie wysokiego zagrożenia powodzią oraz pozwolenia wodno-prawnego na realizowanie inwestycji w zamkniętym terenie ochrony ptactwa "Natura 2000".Mojemu wnioskowi o przedstawienie tych dokumentów, w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego Miasta Włocławka nie nadano biegu stąd wnoszę że inwestycja ta( i inne realizowane na tym terenie np.Przystań przy ul.Piwnej 1a,Rewitalizacja bulwarów itd. )są samowolami budowlanymi.Co gorsza nie wykonano nawet decyzji Pomorsko-Kujawskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego nakazującej przeniesienie na koronę koryta rzeki przyłączeniowej skrzynki elektrycznej zalewanej przez wezbrane wody Wisły.Natomiast jeżeli chodzi o dofinansowanie inwestycji przez Unię Europejską to o tym nie świadczy żadna tablica z czego wnoszę że realizowano ją z innego zadania ( np.remontu drogi DK91 )bądż ze środków własnych miasta. 17:08, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KINGKING

33 4

Na tą scenę należy umieścić autorów tej parodii i pozwolić aby odpłynęli do Torunia na rekolekcje. Ale wcześniej wystawić rachunek! Pan przewodniczący z niebieską kartą wodną niech ureguluje to co my podatnicy zapłaciliśmy. Dość tego, patologię i politologię odesłać z nurtem Wisły. 17:18, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

HalinaHalina

40 6

Przecież to wiceprezydent rozdawał karty inwestycji unijnych a dziś ma fajny stołek w ciepłowni. Panie Jarosławie Kaczyński proszę o interwencję. Przecież codziennie Pan złodziei zamyka- chwała Panu. 17:20, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~Ola~Ola

15 4

I zabrania się rozmowy z kierowcą. To dlaczego jadąc rano 17 kierowca rozmawial z dwoma kolesiami.Albo Kuźwa jest zakaz, albo nie i dlaczego wysiedli przednimi drzwiami. To chyba jest wejście dla vip 18:14, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~Ola~Ola

15 3

Same trafione inwestycje to kpina z nas podatników. Budują Urzad skarbowy,zatrudnia nierobów.Bylam złożyć Pit, na kilka stanowisk, byly 3osoby,dwie wyszly, a pani byla zajeta rozmowa z kimś z rozmowy, tylko zapytala,"czy chce pani złożyć pit".Co za durne pytanie "nie kuzwa! jajo"Cierpliwie czekałam, wygadała sie przez Tel i przyjela pit 18:20, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jjjjjj

24 3

Najgorsze jest to , że ludzie odpowiedzialni za te idiotyczne inwestycje , powracają jako nowi koalicjanci prezydenta Wojtkowskiego... 18:46, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~Ola~Ola

26 3

Lubranczykowi, marzy się budowa urzędu miast na 3maja róg Tumska, świetny pomysl. Jestem ciekawa co bierze, proponuje zmienić towar, albo zmniejszyć dawkę. Potrzebny jak k....majtki. I tak nieroby nic nie robią,a jak robią toni tak od d....y strony.bW nowym budynku nic się nie zmieni, jesli nie zmienią nastawienia do zwykłego człowieka. Ja proponuję tych co mają dużo nietrafionych pomysłów zapakować na scenę i ją puścić w cholerę, zrobić im spływ. 19:14, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CelinaCelina

2 1

Szkoda sceny na takich darmozjadów. 19:40, 14.02.2017


koalakoala

19 4

Za taką inwestycję....powinien być ktoś rozliczony kto to wymyślił!!Tandeta,nieużytek i jeszcze zbiorowisko śmieci,a zimą problem(trzeba zwijać itd.).Jakie warunki zapach wisły,nagłośnienie,proszę wskazać ile zespołów wystąpiło na tej scenie i czy miasto nie ma ważniejszych wydatków?ktoś tą inwestycję nadzorował ktoś to odbierał,dziadostwo!!! 19:57, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zmień nickzmień nick

1 0

koala w 80% są zarażone chlamidami /choroba weneryczna/oraz z apetytem zjadają własne odchody. 21:16, 18.02.2017


rolekrolek

14 3

zapomnieli dopisac pieknej inwestycji chodnikow granitowych w slamsach wloclawskich i przy walacych sie ruderach gdzie przechodniow jak na lekarstwo jak sie rozwala to i chodniki popekaja a wcentrum miasta gdzie ludzie chodza pl wolnosci kosciuszki warszawska zielony rynek bagno 20:37, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KomedyjantKomedyjant

11 6

1)Wiedeń na pływającej scenie znany od 1945r. festiwal sztuki
2)Australia ze statku SS Aryfield "stworzył się" najsłynniejszy pływający las
3)Tajlandia Rocks Yao Noi Festival w 2012 roku odbyło się jako pływające kino
4)Warszawa H&M Loves Music Warsaw w 2015 roku odbyło się na pływającej scenie

Czy powyższe inwestycje również były "głupie"? Nie, ale z kosztami ich stworzenia szły w parze zyski z danej imprezy. Ta scena ma swój urok i mogłaby przynosić zyski dla miasta, gdyby zamiast przymusowych 8 imprez zrobić ich 18. Wystarczy jedynie chcieć i zamiast biadolić na poprzedników pokazać swoją klasę wyższości. 20:49, 14.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

W pełni popieram PanW pełni popieram Pan

2 0

Zażenowana jestem wypowiedziami Włocławian. Mieszkańcom tego miasta najbardziej zależy na budowie bloków typu ul Ptasia ,Zakręt itp.Na stworzeniu miejsc pracy takich żeby nie wychodząc z domu ,nie pracując otrzymywać co miesiąc wysoką pensje bo ukończyli licencjat na WSHE.Przesyłam wyrazy szacunku! 18:12, 15.02.2017


KomornikKomornik

19 2

Teraz pan Marek z nowym koalicjantem zbuduje latającą scenę z fontanną.
22:13, 14.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czerwona_GnidaCzerwona_Gnida

13 3

Obok sceny jest to :)
https://www.youtube.com/watch?v=1t8GdnnjtLA
00:48, 15.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

obserwator123obserwator123

10 4

Na pewno rozsławiłoby Włocławek 1050 kościołów na 1052 lecie państwa polskiego. 08:36, 15.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BzykBzyk

6 15

Tygodnik Wprost to taka pisowska tuba i ściera! Kto to czyta! Scena jest świetna tylko dzisiejsza władza nieudolna i nie ma pomysłu na wykorzystanie obiektu!!!
Mogę się założyć, że scenę zgłosił do konkursu, nasz lowelas i damski bokser, Zbonikowski!!!!

10:20, 15.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sława sława

7 3

Po tym artykule Włocławek staje się sławny w Polsce .Nawet na SB-radio kierowcy pytają ,,co to za scena pływająca i co za .....bałwan ja wymyślił i czy we Włocławku te ..........nie maja na co wydawać pieniadze ?'' To znaczy tego co ją wymyślił nazywają bardziej dosadnie ale trudno dosłownie to cytować . 11:52, 15.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

cytuj cytkucytuj cytku

1 0

jeżeli to prawda,że pytają,to takie same kartole jak ty 17:24, 18.02.2017


KIMDZONGTUSKKIMDZONGTUSK

11 2

To Włocławek zastapi teraz w kawałach Wąchock ? 11:58, 15.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sprajspraj

0 0

pozdrawia cię twój brat kim dzon il. 17:21, 18.02.2017


bzzzzbzzzz

9 6

ładniejsza ta scena niż betonowa pseudofontanna 12:15, 15.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

patologiapatologia

0 1

Jeden h....j 08:10, 16.02.2017


PomysłodawcaPomysłodawca

5 1

Gdyby zrobiono tę scenę zgodnie z pomysłem, nie byłoby problemu i kosztowałaby ok. 20% tej. Ale procent od tak małej kwoty jest... Scena miała być na barce z podłogą wyżej jakieś 10 m, czyli jak w rozebranym amfiteatrze. Pod spodem miały być garderoby i sanitariaty dla występujących!!!!!! Komunikacja trapem o długości ok 20 m. z podporą w połowie długości. A jak jest? Każdy widzi. (głównie słup) Szkoda zmarnowanego pomysłu! 19:55, 15.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TokarzTokarz

3 3

Co prawda to prawda! Scena jak i koncerty organizowane na niej to żenada! Pani Witczak wypowiada się że ludzie przychodzą na imprezy odbywające się na pływającej scenie, owszę zgadzam się i sam bywam na tych imprezach ale tylko z tego względu że nic innego nie ma jest tylko ta kupa dla patoli! Nasze miasto i władze to złodzieje! Latem nic nie jest organizowane w porównaniu do Płocka i Torunia. A nawiązując jeszcze do tych pseudo koncertów to osoby występujące na nich to żadni artyści! Typowe wyłudzenie kasy od Uni! Żal! Złodzieje! 23:17, 15.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wstęp bezpłatnywstęp bezpłatny

0 0

tokarz,nachlaj się i daj występ.scena finałowa-skok do wisły.chętnie popatrzę. 17:18, 18.02.2017


patologiapatologia

4 0

Dlaczego nie mamay amfiteatru z prawdziwego zdarzenia, nie każdego stać na kulturę z teatru czy browaru b kiedyś amfiteatr w parku Sienkiewicza pełnił berdzo fajną funkcję dla dzieciaków i kiedyś dla mnie. 08:08, 16.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

melpomenamelpomena

0 0

kultura tylko dla wybranych.nie dla patoli.dla nich to pampa i buch.na to ich zawsze stać. 17:31, 18.02.2017


REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017