Zamknij

Większość myśli, że to ich nie dotyczy. Przeczytaj zanim zostaniesz z długami

12:20, 28.08.2015 artykuł sponsorowany
Skomentuj fot. depistphotos fot. depistphotos

Nawałnice, pożary, susze i inne katastrofy zdają się po raz kolejny potwierdzać tezę, że przezorny zawsze ubezpieczony. Niestety, ta prawda nie jest tak powszechna, jak być powinna. Szczególnie widać to choćby na przykładzie dramatycznych historii osób, które w ciągu kilku chwil straciły swój dobytek. Do tego nie mają realnych szans na jego odtworzenie, bo się  nie ubezpieczyły. Pomimo wielu występujących podobnych przypadków nadal są  osoby, które ryzykują i nie wykupują polisy.

Znaczna część społeczeństwa ma nawyk wykazywania nadmiernej wiary w to, że nic się nie zdarzy. Niestety, rzeczywistość okazuje się inna. Przykrych zdarzeń nie zawsze udaje się uniknąć, ale można ograniczyć skutki tych nieszczęśliwych wypadków i zminimalizować ryzyko pojawienia się kłopotów finansowych.

Ubezpieczając siebie, jak i swój majątek,  zabezpieczamy się przed stratami finansowymi, które moglibyśmy dotkliwie odczuć na wypadek wystąpienia niechcianego lub nieprzewidzianego zdarzenia. Każda taka sytuacja naraża budżet domowy lub firmy na dodatkowy, niezaplanowany wydatek, który często nie jest niski. Remont zalanego przez sąsiada naszego mieszkania, który nie miał ubezpieczenia lub naprawa mieszkania sąsiadów, które zalaliśmy, bo np. mieliśmy awarię spłuczki w toalecie, naprawa uszkodzonego samochodu czy pokrycie kosztów leczenia - to tylko niektóre sytuacje, które mogą nadwyrężyć nasz budżet, jeśli nie wykupimy ubezpieczenia. Poza tym wynajmowany lokal lub mieszkanie to ryzyko roszczeń np. najemcy, który uległ w nim wypadkowi.

Drugim, bardzo częstym powodem nieubezpieczania się jest mit wysokich kosztów polisy. Utarło się bowiem przekonanie, że ubezpieczenia są albo obowiązkowe albo dla… bogatych.  Otóż, nic bardziej mylnego. 

Koszt ubezpieczenia mieszkania, mierzony średnią składką dla całego rynku, to zaledwie kilkadziesiąt, bo około 15 – 50 złotych miesięcznie. Czy to dużo? Co dostaniemy w zamian?

-  W razie szkody uzyskamy pieniądze na odbudowę lub remont domu, mieszkania, firmy. Odpowiednie zawarcie umowy ubezpieczeniowej to gwarancja, że uda nam się odtworzyć utracone mienie. I to nie tylko w wyniku huraganu, powodzi czy innej katastrofy, ale także wtedy, gdy np. zaleje nas sąsiad, zarwie nam się dach czy ktoś zdewastuje nam mieszkanie, które wynajmujemy - wymienia Agnieszka Wawrzyniak, ekspert ds. nieruchomości z Alfa Centrum Nieruchomości, a także od 2000 r. wyłączny Agent PZU S.A. 

A wszystko to dzięki kilkudziesięciu złotowej miesięcznej składce ubezpieczeniowej. Tylko tyle wystarcza, by spać spokojnie. Dlaczego więc tylko ok. 25 proc. Polaków korzysta z ochrony ubezpieczeniowej? Czy 75 proc. z nas to osoby, które o jutro martwić się nie muszą? Stać ich na remonty, ponowne zakupy czy płacenie odszkodowania osobie, która uległa wypadkowi z powodu naszego zaniedbania? 

Naturalną odpowiedzią wydaje się brak zrozumienia, czym jest ubezpieczanie się. Cały czas pokutuje w nas bowiem przekonanie, że kupno polisy jest niepotrzebnym wydatkiem, a nawet podatkiem. Rzadko myślimy o tym, jako o wykazaniu się przezornością czy o zapewnieniu sobie finansowego bezpieczeństwa. 

- Jeśli będziemy mieć ubezpieczenie to ubezpieczyciel zdejmie z nas finansowy ciężar nieprzewidzianych skutków zdarzeń losowych. Jeśli nie będziemy mieć ubezpieczenia… no cóż, tutaj niestety sami sobie będziemy winni. Bo o ile na wystąpienie powodzi, huraganu pożaru czy kradzieży auta absolutnie nie mieliśmy wpływu, to już na decyzję o wydaniu lub nie wydaniu kilkudziesięciu złotych miesięcznie na ubezpieczenie już tak - dodaje Agnieszka Wawrzyniak.

Każdy posiadacz zarejestrowanego pojazdu ma obowiązek wykupienia polisy OC, jednak dodatkowe ubezpieczenia assistance czy autocasco pozostają wyłącznie w gestii kierowcy. Czy rezygnowanie z dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest rozsądnym wyborem? Dlaczego warto posiadać polisę AC?

Odpowiadając na to pytanie, można wyszczególnić kilka powodów, które przemawiają za wykupieniem ubezpieczenia autocasco: rekompensata, gdy kierowca jest sprawcą zdarzenia drogowego, ochrona przed kradzieżą, gdy sprawca jest nieznany.

Ważne jest to żeby konsultować potrzebny nam zakres ubezpieczenia ze swoim agentem ubezpieczeniowym. To czy jesteśmy zadowoleni z posiadanej ochrony, a raczej w sytuacji kiedy z niej korzystamy, jest to wynik naszej świadomości i wiedzy jakie ubezpieczenie posiadamy i jaki jest jego zakres. 

Bardzo ważna jest opieka agenta nad klientem od momentu zakupu ubezpieczenia przez cały czas trwania umowy. Przypominanie o terminowości opłacania składek lub o kończącej się ochronie ubezpieczeniowej to gwarancja posiadania aktualnego obowiązkowego OC  pojazdu. Dzisiaj za brak takiego ubezpieczenia, a nawet przerwę w jego opłacaniu nakładane są wysokie kary pieniężne. 

Także ubezpieczenia dla przedsiębiorców stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Duży wybór i korzystne ceny zachęcają do ograniczenia ryzyka ponoszonego przez właścicieli firm.

Rosnąca konkurencja i zmieniające się warunki prowadzenia działalności skłaniają właścicieli firm do korzystania z rozwiązań finansowych, takich jak np. ubezpieczenia dla przedsiębiorców. Najprostsze z nich to m.in. ubezpieczenie działalności od zdarzeń losowych. Proponowane przez ubezpieczycieli oferty umożliwiają dostosowanie ochrony do specyficznych potrzeb ubezpieczeniowych związanych z działalnością firmy. 

Istnieją również ubezpieczenia dla przedsiębiorców od odpowiedzialności cywilnej. W Polsce coraz większym powodzeniem cieszą się pozwy – zarówno konsumenckie, jak też składane przez kontrahentów. W ciągnących się w nieskończoność i nieprzewidywalnych sprawach sądowych warto mieć wsparcie i zapewnione bezpieczeństwo finansowe.

Ubezpieczenia w zakresie nieruchomości, komunikacyjne, odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie firm i inne można zawrzeć w biurze we Włocławku przy ul. Przechodniej 3. Ubezpieczania przygotowywane są  przez Agentów Ubezpieczeń działających w najbardziej stabilnej firmie na Polskim rynku ubezpieczeń PZU S.A. 

Alfa Centrum Nieruchomości
Centrum Ubezpieczeń PZU
ul. Przechodnia 3
tel. 54 414 00 43
tel. 535 220 873
Czynne: od poniedziałku do piątku  9:00 do 17:00

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

XXIwiekXXIwiek

6 1

Tak ? a jak firmy ubezpieczeniowe płacą odszkodowania ofiarom katastrofy hali a Katowicach ? Do dziś ubezpieczyciele wypinaja się na tragedię rodzin które są POszkodowane głuPOtą projektantów i opieszałościa POlskich sądów !!!
17:10, 28.08.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

UbezpieczonyUbezpieczony

4 1

Ubezpieczałem dom przez 5 lat. Po ostatnich wichurach naderwało mi kawałek dachu. Koszt ok. 1200zł a ubezpieczyciel wypłacił całe 230zł. Firma od dachów powiedziała mi, że za tą kwotę to może wejść na drabinę i oszacować koszty..
Oczywiście mogę się odwoływać ale mój czas i nerwy są więcej warte. I tak to się dalej kręci a my płacimy za nic. 23:54, 28.08.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xaxierxaxier

2 1

hhehehe. ubezpieczyciele chętnie biorą a przez sąd dopiero wypłacają 00:41, 29.08.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

0 0

Ubezpieczeniowe złodziejstwo kwitnie bo POLAK nie ma konstytucyjnej ochrony za która płaci POdatki rządzącej partyjnej mafii !!!
EMERYTOWI za skradzione elektronarzędzia z działki zaproponowano dokładnie 310 złotych!!! przy czym sama wiertarka Hilti kosztowała 1000 złotych !!! To są ubezpieczeniowi złodzieje , a nie ubezpieczyciele - nie wierzcie ich reklamom bo to KŁAMSTWO NA KŁAMSTWIE I KŁAMSTWEM POGANIA !!! Zgodnie z Kodeksem Cywilnym naprawa szkody obowiązuje tych ubezpieczeniowych kanciarzy w 100% wartości przedmiotu bądź uszczerbku na zdrowiu !!! Ale by to od nich wydrzeć trzeba udać się do sądu !!! Plajtformerskie państwo prawa !!! 08:49, 29.08.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pzuubezpieczeniapzuubezpieczenia

0 0

"Ubezpieczony" przyczyną wypłaty zaniżonego odszkodowania bardzo często jest zaniżenie wartości domu do ubezpieczenia. W takiej sytuacji ubezpieczyciel o taki sam procent zaniża wypłacane odszkodowanie - proporcjonalnie. 20:14, 17.09.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%