Zamknij

Prestiżowa nagroda dla Saniko. Czym wyróżniła się włocławska spółka?

10:00, 26.07.2016 artykuł sponsorowany
Prezes PGK Saniko dr Waldemar Kuta odbiera nagrodę dla przedsiębiorstwa. Fot. Saniko Prezes PGK Saniko dr Waldemar Kuta odbiera nagrodę dla przedsiębiorstwa. Fot. Saniko

Palladowy HIT trafił do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Saniko”. To kolejna tego typu nagroda dla włocławskiej spółki.

Wręczenie nagród odbyło się na zamku w Gniewie podczas czerwcowej Gali Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza i Kujaw A.D. 2016. Spółka otrzymała tytuł „Palladowy HIT 2016”. Warto podkreślić, że tytuł Gospodarczo-Samorządowego Hitu Regionu „Saniko” otrzymało już po raz 12. W poprzednich latach Przedsiębiorstwo uhonorowane zostało m.in. Rubinowym, Złotym i Platynowym Hitem, a w ubiegłym roku otrzymało statuetkę Irydowy Hit 2015.

Gospodarczo - Samorządowy HIT Regionu to konkurs organizowany od połowy lat 90. XX wieku. Warto dodać, że jest to przedsięwzięcie, które co roku wyłania szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne, a następnie dzięki popularności i szerokiej dostępności programu ułatwia ich promocję.

Skład kapituły konkursu stanowią przede wszystkim przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Oceniając uczestników, kapituła w głównej mierze zwraca uwagę na poziom jakościowy, zakres osiągniętych korzystnych efektów oraz nowatorskie podejście. 

Palladowy Hit otrzymany przez PGK Saniko to najwyższe wyróżnienie przyznawane uczestnikom konkursu. W naszym regionie kapituła przyznała takie tytuły po raz pierwszy w historii trwania programu. Godnym podkreślenia jest również fakt, że Saniko jest jedynym włocławskim przedsiębiorstwem uhonorowanym tym najwyższym stopniem nagrody. Laur dla przedsiębiorstwa podczas finałowej gali odbywającej się na zamku 
w Gniewie odebrał Prezes Zarządu PGK Saniko dr Waldemar Kuta.

Firma otrzymała nagrodę za „Kreowanie wizerunku firmy, poprzez wprowadzanie nowych standardów jakościowych oraz dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa”. Otrzymany tytuł obok posiadanych certyfikatów Fair Play oraz ISO jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług świadczonych przez PGK Saniko.

Wśród inwestycji, które bez wątpienia wpłynęły na pozytywną ocenę komisji konkursowej, warto wyróżnić budowę magazynu soli drogowej wykorzystywanej podczas zimowego utrzymania dróg i placów. Przygotowanie i realizacja inwestycji pozwoli utrzymywać surowiec pod dachem, dzięki czemu będzie można przechowywać sól w komfortowych warunkach oraz zgromadzić zapasy w okresie letnim, a w przypadku ciepłych zim, przechować bezpiecznie do kolejnego roku.

 
Fot. Magazyn soli drogowej wybudowany przy PGK Saniko

PGK „Saniko” Sp. z o.o. w 2015 roku realizowało także zadania polegające na uzupełnieniu parku maszynowego, co miało na celu zarówno zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa, podniesienie jakości świadczonych usług, a także zmniejszenia kosztów napraw i remontów eksploatowanych pojazdów. Pojazdy, o które wzbogaciła się flota Spółki to:
•    Śmieciarka bezpylna do opróżniania pojemników i transportu odpadów komunalnych oraz odpadów biodegradowalnych.
 
•    Samochód ciężarowy przystosowany do opróżniania pojemników oraz transportu odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki wraz z zamontowanym dodatkowym osprzętem tj. żurawiem hydraulicznym. 

•    Samochód ciężarowy na podwoziu marki Mercedes-Benz do obsługi kontenerów załadowczych stosowanych w ciągu linii technologicznej  RZUOK w Machnaczu. 

•    Koparka gąsienicowa do pracy na składowisku odpadów w RZUOK w Machnaczu. Urządzenie niezbędne jest do usypywania oraz formowania skarp składowiskowych.

•    Fabrycznie nowy miniciągnik Kubota wraz z osprzętem przeznaczony do wykonywania prac w zakresie zimowego utrzymania dróg, chodników oraz ścieżek rowerowych. Ciągnik wyposażony jest w urządzenie do posypywania piaskiem mniejszych powierzchni tj. chodników oraz ścieżek rowerowych. Należy wspomnieć o tym, iż nacisk na osie pojazdu jest bezpieczny dla odśnieżanych powierzchni.

Dodajmy, że oprócz poczynionych zakupów Spółka w roku 2015 zakończyła inwestycję polegającą na budowie instalacji do biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych w RZUOK w Machnaczu. W pierwszym kwartale 2015 roku został przeprowadzony rozruch instalacji i w dniu 26 lutego 2015 roku Spółka otrzymała zgodę na użytkowanie obiektu. Przepustowość instalacji to 35 tys. ton odpadów na rok. 

Otrzymany przez PGK Saniko tytuł Hit 2016 jest potwierdzeniem, iż działania prowadzone przez włocławską Spółkę są nastawione na wprowadzanie nowych standardów jakościowych wspierających rozwój przedsiębiorstwa, co pozwala uzyskać maksymalne zadowolenie klienta przy jednoczesnym polepszaniu warunków pracy pracowników. 
 
           Statuetka oraz Akt nadania tytułu Palladowy Hit 2016

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%