Zamknij

Zmiany w Fundacji Anwil. Rozszerzają działalność na cztery podwłocławskie gminy

16:54, 20.07.2017 G.S./mat. Fundacji Anwil
Skomentuj Szkolenie streetworking prowadzone przez Fundację Anwil dla Włocławka. Fot. Fundacja Anwil dla Włocławka Szkolenie streetworking prowadzone przez Fundację Anwil dla Włocławka. Fot. Fundacja Anwil dla Włocławka
reo

Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, Fabianek, Lubania i Gminy Włocławek będą mogli skorzystać ze wsparcia Fundacji ANWIL dla Włocławka. Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu organizacja rozszerzy obszar działania o gminy ościenne, a także uzyska status organizacji pożytku publicznego.

Włocławska spółka z Grupy ORLEN powołała Fundację ANWIL dla Włocławka w 2014 roku. Za jej pośrednictwem od trzech lat wspiera inicjatywy kulturalne, sportowe i edukacyjne w mieście.  Do tej pory, w ciągu 36 miesięcy, fundacja przekazała ponad 3 miliony złotych na realizację 187 projektów oraz przyznała 70 stypendiów. Beneficjentami jej działalności było niemal 45 tys. osób, czyli co trzeci mieszkaniec Włocławka.

Kolejny rok działalności to dla Fundacji Anwil nie tylko okazja do podsumowań, ale i czas zmian, a tym samym nowych wyzwań. Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu o wsparcie Fundacji ANWIL dla Włocławka będą mogły ubiegać się organizacje i grupy nieformalne z czterech gmin ościennych Włocławka. W ten sposób obszar działań Fundacji zwiększy się o 138 miejscowości. Jej aktywności z kolei będą odpowiedzią na potrzeby dodatkowo ok. 33 tysięcy mieszkańców Brześcia Kujawskiego, Fabianek, Lubania i Gminy Włocławek.

- Nadal naszym priorytetem jest wsparcie przedsięwzięć lokalnych. Jednak dzięki zmianom w statucie organizacji, będziemy mogli go udzielać nie tylko Włocławkowi, ale także okolicznym gminom - mówi Małgorzata Kosińska, prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka. - Zwiększy to liczbę dofinansowanych przez fundację projektów, a co najważniejsze liczbę ich beneficjentów. Jestem przekonana, że organizacje III sektora działające poza Włocławkiem mają mnóstwo ciekawych pomysłów, których realizacja będzie miała realny wpływ na jakość życia poza granicami naszego miasta.

Fundacja uzyskała także status organizacji pożytku publicznego (OPP). Wiąże się to z kilkoma przywilejami. Jednym z nich jest prawo do nieodpłatnego informowania o podejmowanych przez nią działaniach za pośrednictwem publicznych stacji radiowych i telewizyjnych. Status OPP daje także możliwość wsparcia finansowego fundacji przez podatników, którzy chcieliby przekazać jej 1% przy rozliczeniu z urzędem skarbowym.

Od ubiegłego tygodnia Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza do nowej siedziby, która mieści się w pasażu obok Centrum Administracji ANWIL S.A. przy ul. Toruńskiej 222.

Więcej informacji na temat Fundacji można znaleźć na stronie www.anwildlawloclawka.pl  

(G.S./mat. Fundacji Anwil)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KujawiakKujawiak

4 4

Brawo Anwil! Jedyny i ostatni Polski i propolski zakład w regionie! 17:42, 20.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%