Fatalny występ Anwilu. Przegrali z Czarnymi po raz pierwszy w sezonie

22:27, 19.04.2014 A.K
Skomentuj Fot. Łukasz Daniewski Fot. Łukasz Daniewski

Zbyt wcześnie "Rottweilery" poczuły świąteczną atmosferę i po fatalnym meczu przegrały w Słupsku z Energą Czarnymi 55:68. Rywale także nie grali nic wielkiego, ale po prostu nie musieli.

Początek spotkania w Słupsku był wręcz piorunujący dla Anwilu i zapowiadał czwartą wygraną w lidze nad Czarnymi. Z dystansu trafiali Callahan i Sokołowski i włocławianie prowadzili już 6:0. Niestety były to wyłącznie miłe złego początki. Rywale szybko odrobili straty i na prowadzenie 9:8 wyszli już po 4 minutach gry i po trójce Hullsa.

Naszej drużynie zaczęły przytrafiać się straty, więc coraz bardziej uwidaczniała się stała bolączka tego sezonu. W ekipie gospodarzy brylowali wspominany Hulls oraz Stutz. Wynik pierwszej kwarty na 18:12 rzutem za trzy ustalił Roderick Trice.

Druga kwarta była wyrównana, ale nie dlatego, że Anwil podkręcił obroty, a raczej, że Czarni dostosowali się do miernego poziomu zaprezentowanego tego dnia przez "Rottweilery". W Anwilu wciąż brylował Sokołowski i po jego kolejnej trójce włocławianie byli o włos od rywali (23:25).

Niestety chwila nieuwagi w obronie i pozostawienie zbyt wiele wolnej przestrzeni liderom Czarnych sprawiło, że przewaga gospodarzy szybko przekroczyła dziesięć punktów. Na minutę przed końcem kwarty było już 37:25, ale Graham i Callahan nieco zniwelowali straty. Po pierwszej połowie Czarni prowadzili 37:30.

Po długiej przerwie nadzieje na dobry rezultat szybką trójką przywrócił Graham. Rywale odpowiedzieli punktami m.in. młodego Borowskiego i straty Anwilu znowu rosły. Trojka Callahana i znakomita gra Sokołowskiego, który zdobył w dwóch kolejnych akcjach 6 punktów, dawały nam remis po 42.

Cóż z tego skoro po chwili powróciły błędy włocławian. Złe podania, błędy kroków, pudła z obwodu musiały "zaprocentować". To bez skrupułów wykorzystywali słupszczanie i po 30 minutach prowadzili 53:47.

Przed ostatnią kwartą była jeszcze szansa na sukces, ale to co pokazali w tej części podopieczni Miliji Bogicevicia, autentycznie woła o pomstę do nieba. Tragiczna gra w ataku zaowocowała jedynie ośmioma zdobytymi punktami. Anwil wykonał cztery udane akcje, a punkty zdobywali Pamuła, Sokołowski, Callahan i Graham.

Nie grający absolutnie nic wielkiego Czarni wykorzystali dołek Anwilu i powiększali przewagę, by ostatecznie wygrać 68:55. We włocławskiej drużynie najbardziej zawiódł Seid Hajrić, który zagrał katastrofalnie. Słabo spisywali się Pamuła, Mijatović i Graham. Właściwie jedynym, który zachował twarz, był Sokołowski.

Po tej porażce Anwil nadal zachowuje czwartą pozycję w tabeli, bowiem swój mecz przegrała też Rosa Radom. Do końca fazy "szóstek" pozostają dwie kolejki. Włocławianie zagrają jeszcze z PGE Turowem i Treflem. Zajmą czwarte lub piąte miejsce.

Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 68:55 (18:12, 19:18, 16:17, 15:8)

Energa Czarni: Hulls 22, Trice 16, Stutz 14, Mokros 6, Śnieg 5, Borowski 3, Zimmerman 2, Taylor 0, Gruszecki 0.

Anwil: Sokołowski 22, Callahan 14, Graham 9, Kostrzewski 4, Pamuła 2, Mijatović 2, Hajrić 2.