Kolejna wielka impreza za nami! Zobacz zdjęcia z mistrzostw Polski

10:25, 17.07.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Na strzelnicy myśliwskiej we Włocławku rozegrane zostały XLVII Mistrzostwa Polski w Klasie Powszechnej. W zawodach udział wzięło 148 zawodników z terenu całego kraju.

Myśliwi rywalizowali w dwóch głównych kategoriach: śrutowej, w której rozegrane zostały konkurencje: oś, krąg, przeloty, zając i kulowej, w której odbyły się konkurencje: dzik i rogacz/lis. W klasyfikacji generalnej sumowane były punkty uzyskane w każdej z konkurencji.

Mistrzem Polski został Kamil Węgielewski z Torunia. Drugie miejsce zajął Michał Karpik, również z Torunia. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Łożyński z Ciechanowa. Najlepszy z Włocławian, Marek Zieliński, uplasował się na 13 pozycji.

W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadła reprezentacja Torunia, przed drużynami z Ciechanowa i Kalisza. Włocławianie zajęli 8 miejsce.