Zawodnik WTW wywalczył medal mistrzostw Polski!

06:10, 25.07.2014 K.O
Skomentuj fot. Depositphotos.com fot. Depositphotos.com

Na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się finały LXV Mistrzostw Polski Juniorów. Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego wystartowali w czterech konkrecjach: jedynce juniorów kategorii lekkiej, jedynce juniorów, dwójce podwójnej juniorów i czwórce podwójnej juniorów.

Najlepiej z zawodników WTW Włocławek zaprezentował się Przemysław Retecki, który startował w konkurencji jedynek wagi lekkiej. Finał tej konkurencji był wyścigiem bardzo emocjonującym, w którym na finiszu włocławski skiffista wyprzedził rywali i zdobył brązowy medal.

Udany start zanotował także Damian Kruszyński, który w konkurencji skiffistów uplasował się na szóstym miejscu finału A, wyprzedzając wielu reprezentantów Polski.

Dwójka podwójna Oskar Drozdowski, Rafał Gałkiewicz zdecydowanie wygrała finał B, plasując się ostatecznie na siódmym miejscu. Identycznie wypadła czwórka podwójna w składzie Damian Kruszyński, Oskar Drozdowski, Rafał Gałkiewicz i Przemysław Retecki.