Koniec marzeń włocławian o Pucharze Polski!

05:56, 31.08.2014 K.O
Skomentuj fot. Depositphotos.com fot. Depositphotos.com

Bardzo szybko walkę w Pucharze Polski zakończyli piłkarze Lidera Włocławek. W pierwszej rundzie włocławianie przegrali na wyjeździe z Victorią Smólnik i opadli z dalszej rywalizacji.

Występujący na co dzień w V lidze Lider był zdecydowanym faworytem w spotkaniu z A-Klasową Victorią. Piłkarze ze Smólnika zagrali jednak bardzo konsekwentnie i to oni cieszyli się z ostatecznego zwycięstwa.

Pierwsza połowa meczu rozgrywana był w strugach ulewnego deszczu. Po błędzie obrońców Lidera Victoria wyszła na prowadzenie. Bramkę dla klubu ze Smólnika zdobył były piłkarz Włocłavii Jakub Feter. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

W drugich 45 minutach kibice obejrzeli znacznie ciekawsze widowisko. W 53 minucie gry stan meczu wyrównał Mateusz Dewil. Zaledwie 3 minuty później na prowadzenie wyszedł zespół z Włocławka. Bramkę dla Lidera zdobył Jan Kołodziejski. Włocławianie jednak niedługo cieszyli się z prowadzenia. W 59 minucie gry stan meczu wyrównał Dawid Szymański.

Zabójcze dla włocławian okazało się ostatnie 6 minut gry. Prowadzenie Victorii dał, w 84 minucie, Patryk Tyrajski. Wynik meczu ustalił, w 85 minucie gry Dawid Szymański, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu.

Ostatecznie Victoria Smólnik pokonała Lidera Włocławek 4:2 i to piłkarze ze Smólnika będą walczyć w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

W najbliższa sobotę Lider Włocławek zagra ligowe spotkanie z Sadownikiem Waganiec.