Włocłavia zmiażdżona w Poznaniu! Zobacz skrót meczu

13:37, 08.09.2014 K.O
Skomentuj fot. Depositphotos.com fot. Depositphotos.com

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze Warty Poznań w spotkaniu 5 kolejki III ligi. Przed własną publicznością Warta zmiażdżyła Włocłavię 6:0.

Na długo zapamiętają weekendowy wyjazd do Poznania piłkarze Włocłavii. Zespół Warty, spadkowicza z II ligi, był faworytem tego spotkania, jednak nic nie zapowiadało tak wysokiej porazki drużyny z Włocławka. W pierwszej połowie kibice obejrzeli tylko jedną bramkę. W 20 minucie gry prowadzenie gospodarzom dał Michał Ciarkowski.

Festiwal strzelecki piłkarzy z Poznania rozpoczął się po upływie około 60 minut gry. W 56 minucie bramkarza Martina Kobusę (w 30 minucie zmienił Ariela Winieckiego) pokonał Krystian Łukaszyk. Następnie popis świetnej gry dał napastnik Warty Łukasz Spławski, który w 69 minucie wykorzystał podanie od obrońcy Dariusz Wróblewskiego i powiększył prowadzenie swojej drużyny na 3:0. Zaledwie minutę później Spławski ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem pokonał bramkarza Włocłavi strzałem głową, po dośrodkowaniu kapitana Warty Alaina Ngamayama.

Przed zakończeniem meczu bramkarz Włocłavii jeszcze dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. W 83 minucie gry w polu karnym włocławian faulowany był, strzelec pierwszej bramki, Michał Ciarkowski. Arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Wojciech Onsorge. Wynik meczu w 89 minucie ustalił Filip Brzostwoski, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał włocławskiego bramkarza.

Warta Poznań – Włocłavia Włocławek 6:0 (1:0)

Warta: Filipowiak – Czerniejewicz, Onsorge, Laskowski, Wróblewski, Łukaszyk (63 Drzewiecki), Goździk (63 Brzostowski), Ngamayama, Ciupa (75 Wypych), Ciarkowski, Spławski (72 Owczarek).

Włocłavia: Winiecki (30 Kobusa) – Tomczak, Suchomski, Szablewski, Rogalski (59 Czaplicki), Markowski (69 Tucholski), Ciesielski (78 Gralak), Rutecki, Kleczkowski, Dudkiewicz, Krosnowski.

Z zaledwie 1 punktem na koncie Włocłavia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W następnej kolejce włocławianie zagrają na wyjeździe z Chełminianką Chełmno.