Uczniowie z Włocławka najlepsi w województwie!

14:45, 11.09.2014 K.O
Skomentuj fot. Depositphotos.com fot. Depositphotos.com

Ubiegły rok szkolny był bardzo udany dla uczniów włocławskich szkół, którzy wyróżnili się w sportowej rywalizacji na arenie wojewódzkiej.

Do ubiegłorocznej rywalizacji przystąpiło 46 włocławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczniowie włocławskich szkół kolejny raz udowodnili, że potrafią nawiązać rywalizację z najlepszymi i zwyciężać. W kategorii szkół podstawowych zdobyliśmy srebrny medal w mini koszykówce chłopców (SP nr 23), brązowy w mini siatkówce dziewcząt (SP nr 14) oraz czwarte miejsce w mini piłce ręcznej (SP 23).

W kategorii szkół gimnazjalnych byliśmy potęgą w koszykówce chłopców w finałach zwyciężyło Gimnazjum nr 4, a czwarte miejsce zajęło Gimnazjum nr 2, ponadto wywalczyliśmy IV miejsce w piłce siatkowej dziewcząt (G 7) i w pływaniu chłopców ( G 4).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych kolejny raz potwierdziło się powiedzenie, że ,,Włocławek koszykówką stoi”. W koszykówce chłopców zdobyliśmy tytuł mistrza (LZK) i wicemistrza województwa (IV LO), dodatkowo zajęliśmy drugie miejsce w pływaniu drużynowo i w sztafecie 4x100 chłopców (LZK).

Na podium stanęli także uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych, zajmując 3 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych i dziewczęta z LZK, brązowe medalistki w sztafecie pływackiej 4x50 m.

Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowali się w województwie szachiści z LZK, piłkarze ręczni z Zespołu Szkół Budowlanych i drużyna dziewcząt z LZK w pływaniu.

Indywidualnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wywalczyli 3 srebrne medale: w biegach przełajowych Czarek Mróz z „Elektryka” oraz Dominika Matusiak z LZK i Witek Smok z LZK w pływaniu.