Nie pomógł nowy stadion! Włocłavia przegrywa z Pogonią

08:26, 26.09.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W środę piłkarze Włocłavii rozegrali pierwsze w tym sezonie spotkanie przed własną publicznością. Niestety gospodarzom nie pomógł nowy stadion i sztuczne oświetlenie. Pogoń pokonała Włocłavię 4:2.

Od pierwszego gwizdka sędziego lepiej prezentowali się goście. Agresywnym pressingiem piłkarze Pogoni utrudniali gospodarzom konstruowanie akcji. Pierwszą bramkę zespól z Mogilna zdobył już w 8 minucie gry. Dobrze rozegrany rzut wolny na bramkę zamienił Damian Łuczak. Chwilę później Ariel Winiecki ponownie wyciągał piłkę z siatki. Sędzia jednak nie uzał trafienia gości, zawodnik był na pozycji spalonej. W 24 minucie gry goście prowadzili już 2:0. W polu karnym włocławian sfaulowany został zawodnik Pogoni. Sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę”, precyzyjnym uderzeniem, na bramkę zamienił Błażej Duszyński.

Gospodarze bramkę kontaktową zdobyli w 38 minucie gry. We własnym polu karnym nieprzepisowo interweniował obrońca Pogoni i sędzia ponownie podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł Arkadiusz Suchomski i pewnie pokonał bramkarza gości.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Zaledwie minutę po wznowieniu gry stan meczu wyrównał Patryk Dutkiewicz. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Dawida Zdrojewskiego. Pomocnik Pogoni dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw precyzyjnym strzałem wykończył kontratak swojego zespołu i dał Pogoni prowadzenie. Następnie ustalił wynik meczu pokonując bramkarza Włocłavii w sytuacji sam na sam.

Włocłavia przegrała z Pogonią Mogilno 2:4 i z 1 punktem na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Już w najbliższą środę włocławianie podejmą Lecha II Poznań. Mecz rozpocznie się na stadionie OSiR o godzinie 17.

Włocłavia Włocławek 2:4 Pogoń Mogilno

Bramki: 39 Arkadiusz Suchomski (rzut karny), 47 Patryk Dudkiewicz - 8 Damian Łuczak, 24 Błażej Duszyński (rzut karny), 66 Dawid Zdrojewski, 81 Dawid Zdrojewski.

Kartki: Kamil Markowski, Marcel Krosnowski, Arkadiusz Suchomski - Bartosz Szyperski, Mirosław Maciejewski, Krzysztof Szal, Damian Łuczak.

Pogoń: Hubert Świtalski (17 Szczepaniak), Bartosz Szyperski, Błażej Duszyński, Mirosław Maciejewski, Damian Malczewski, Przemysław Kędziora (90+3 Lukstaedt), Wiktor Mrówczyński (90+1 Juśkiewicz), Krzysztof Szal, Karol Kopliński, Filip Jagielski, Damian Łuczak (46 Zdrojewski).

Włocłavia: Ariel Winiecki - Dominik Tomczak, Arkadiusz Suchomski , Piotr Szablewski (83 Piotr Hadaś), Bartosz Czaplicki (83 Adrian Rogalski) - Kamil Markowski , Łukasz Rutecki, Bartosz Kleczkowski (84 Mikołaj Gralak), Przemysław Markiewicz, Marcel Krosnowski  (72 Mateusz Tłuchowski), Patryk Dudkiewicz.

UWAGA: Zmiana terminu meczu Włocłavia - Lecha II Poznań. Spotkanie odbędzie się nie w sobotę, 27 września, ale w środę, 1 października o godz. 17.