Imponujące zwycięstwo Lidera! Zobacz zdjęcia z meczu

08:32, 01.10.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W ramach 8 kolejki V ligi Lider AZS WSHE Włocławek podjął na własnym boisku Brzysko-Rol Brzyskorzystewko. Włocławianie byli zespołem zdecydowanie lepszym i odnieśli pewne zwycięstwo.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 12 minucie gry bramkę dla Lidera zdobył Mateusz Dewil, który pokonał bramkarza gości bezpośrednio z rzutu wolnego. Goście skupili się na grze w obronie i starali się kontratakować. W pierwszej połowie zdołali jednak wypracować sobie jedną groźną sytuację, jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Lidera.

W drugich 45 minutach gry sytuację na boisku nadal kontrolowali gospodarze i szybko powiększyli prowadzenie. Zaledwie 2 minuty po wznowieniu gry Lider prowadził już 2:0. Bramkę zdobył Michał Łazarski. Wynik meczu ustalił Adam Dobruń, który w 87 minucie, strzałem głową pokonał bramkarza gości.

- Ustrzegliśmy się w tym spotkaniu od błędów w obronie – mówi Mariusz Kołodziejki, trener Lidera. - Byliśmy zespołem lepszym, mieliśmy dużo sytuacji do zdobycia bramki, trzy z nich udało się wykorzystać. Przeciwnicy całą drużyną ustawili się na własnej połowie i skupili się na grze z kontrataku. W pierwszej połowie mogli wyrównać stan meczu i całe spotkanie mogło ułożyć się inaczej.

Z 11 punktami na koncie Lider zajmuje 10 miejsce w tabeli. W następnym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe ze Startem Radziejów.