Błędy, rzuty karne i 5 straconych bramek! Włocłavia przegrywa

12:24, 20.10.2014 K.O
Skomentuj fot. Depositphotos.com fot. Depositphotos.com

W ramach 12. kolejki III ligi piłkarze Włocłavii zmierzyli się na wyjeździe z aktualnym liderem rozgrywek, zespołem Wdy Świecie.

Gospodarze mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia, Już w 7 minucie, po błędzie włocławskiego obrońcy, sędzia podyktował rzut karny dla drużyny ze Świecia. Grzegorz Brzeziński trafił jednak w słupek i na tablicy wyników nadal widniał bezbramkowy remis.

Prowadzenie gospodarzom dał Maciej Kot, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał Ariela Winieckiego. Druga bramka dla Wdy padła również po rzucie rożnym. Tym razem bramkarza Włocłavii pokonał Patryk Kełpiński.

W drugiej połowie na boisku nadal przeważali gospodarze, czego efektem były kolejne bramki. W 58 minucie Ariel Winiecki sfaulował w polu karnym piłkarza gospodarzy i sędzie podyktował drugą „jedenastkę”. Rzut karny na bramkę zamienił Maciej Kot. Kolejną bramkę dla Wdy zdobył Borys Klimczewski, a w 82 minucie wynik meczu ustalił Jakub Piotrowski.

Ostatecznie Włocłavia przegrała z Wdą Świecie aż 0:5 i z jednym punktem na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W następnej kolejce włocławianie podejmą na własnym stadionie Unię Solec Kujawski.