Kolejny dobry występ „Jankesa”! TKM wygrywa w III lidze

19:14, 22.10.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze TKM-u w rozgrywkach III ligi. W trzeciej kolejce włocławianie rozbili na wyjeździe KK Świecie 100:62.

Włocławianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Grając z wysoką skutecznością koszykarze TKM-u zdołali szybko wyjść na prowadzenie. Pierwszą kwartę zespół z Włocławka wygrał aż 32:12. W drugiej części gry TKM nadal powiększał prowadzenie i losy meczu rozstrzygnęły się już praktycznie po pierwszych 20 minutach gry. Pierwszą połowę TKM wygrał 58:25.

W drugiej połowie włocławianie kontrolowali przebieg gry, żeby cały czas utrzymywać bezpieczne prowadzenie. Trener Grzegorz Kożan w większym wymiarze czasowym korzystał z zawodników rezerwowych. Ostatecznie TKM pokonał KK Świecie 100:62.

W drużynie z Włocławka ponownie wyróżnił się Bartosz Jankowski. Junior Anwilu Włocławek zdobył 26 punktów i był najlepszym strzelcem meczu.

- Graliśmy bardzo dobrze od samego początku – mówi Grzegorz Kożan, trener TKM-u. - O początku spotkania mieliśmy bardzo dobrą skuteczność, co pozwoliło nam wygrać pierwszą kwartę aż 20 punktami i rozstrzygnąć mecz do przerwy. W drugiej połowie kontrolowaliśmy grę.

Punkty dla TKM-u zdobyli: Jankowski 26, Zych 12, Barański 12, Marchlewski 10, Chojnacki 8, Cieslakiewicz 8, Chojnacki 8, Warszawski 6, Wronkowski 6, Kijewski 4.

TKM odniósł w III lidze 2 zwycięstwa, jedno spotkanie zostało przełożone. Z 4 punktami na koncie włocławianie zajmują 5 miejsce w tabeli. W następnej kolejce, w niedzielę 26 października, podejmą w Hali Mistrzów Katarzynkę Toruń.