Na taki mecz czekał Włocławek! AKM wysoko wygrywa

06:01, 19.11.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Juniorki AKM-u Włocławek pokonały w pięknym stylu Stal Grudziądz. Włocławianki, głównie dzięki dobrej defensywie, odniosły imponujące zwycięstwo 85:32.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo nerwowe. Minimalne prowadzanie uzyskały koszykarki z Grudziądza, jednak obydwa zespoły raziły nieskutecznością i dużą ilością niewymuszonych błędów.

Pierwsze ze zbędnych emocji otrząsnęły się włocławianki, które znacznie poprawiły grę w obronie. Szczelna defensywa zmuszała przeciwniczki do błędów, niecelnych podań i oddawania rzutów z wymuszonych pozycji. Zawodniczki AKM-u bardzo mądrze dzieliły się piłką, szczególnie podczas rozgrywania szybkiego ataku, co pozwoliło im na zdobywanie łatwych punktów. Dodatkowo trener Łukasz Szląskiewicz często stosował obronę na całym boisku, co utrudniało przeciwniczkom wyjście z własnej połowy.

Włocławianki wyraźnie wygrały wszystkie kwarty i ostatecznie pokonały Stal Grudziądz 85:32.

- Mecz od początku ułożył się po naszej myśli – mówi Łukasz Szląskiewicz, trener AKM-u. - Bardzo dobrze zagraliśmy w obronie, skuteczne kontry sprawiły, ze przez całe spotkanie systematycznie powiększaliśmy prowadzenie. W tym meczu bardzo dobrze funkcjonowała nasza obrona na całym boisku. Dziewczyny wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem i walecznością, rotowałem pełnym składem.

Dla AKM-u Włocławek punkty zdobywały: Basia Dziedzic 24, Martyna Linowska 11, Adriana Urbańska 10, Marta Bełkowska 8, Gabi Jakubas 8, Klaudia Kazanecka 6, Agata Kowalewska 6, Natalia Kłosowska 6, Sandra Stasiak 6.

W następnej kolejce juniorki AKM-u zmierzą się na wyjeździe z Katarzynką Toruń.