Zdecydowała słaba defensywa! Druga porażka AKM-u w lidze

20:00, 29.01.2015 K.O
Skomentuj fot. Jakub Krawiec fot. Jakub Krawiec

Drugiej porażki doznali koszykarze III – ligowego AKM-u Włocławek. Na wyjeździe ulegli Stali Grudziądz 64:69.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszą kwartę minimalnie wygrali gospodarze (12:13). W drugiej kwarcie Stal dołożyła punkt do prowadzenia i zawodnicy z Włocławka do szatni schodzili z 2 punktami straty.

W trzeciej kwarcie AKM odrobił straty i wyszedł na 2-punktowe prowadzenie. Niestety włocławianie bardzo słabo zagrali w ostatnich 10 minutach. Ostatnią kwartę gospodarze wygrali 26:19 i ostatecznie pokonali AKM Włocławek 69:64. Dla włocławian był to druga porażka w sezonie.

W zespole AKM-u wyróżnił się kapitan drużyny Mateusz Krawiec, który zdobył 20 punktów.

- O porażce zadecydowała bardzo słaba obrona naszego zespołu oraz brak zdobywanych punktów z pozycji sobie wypracowanych – mówi Marcin Piekarski, trener AKM-u. - Czekają nas cztery bardzo trudne mecze i żeby myśleć o rozgrywkach międzywojewódzkich trzeba je wygrać.

AKM Włocławek – Stal Grudziądz 64-69 (12-13)(17-18)(16-12)(19-26)

Punkty dla AKM zdobyli: Krawiec 20, Szląskiewicz 12, Świech 10,Wasielewski 8,Gawlak i Piekarski po 6, Zawalski 2.

W najbliższy weekend AKM powinien rozegrać spotkanie derbowe z TKM-em Włocławek. Mecz został jednak przełożony ze względu na udział TKM-u w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów starszych.