Najwyższa sparingowa porażka Włocłavii Włocławek

18:20, 02.03.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Zupełnie nie wyszedł włocławianom mecz kontrolny ze Startem Radziejów. Zespól z V ligi ograł III-ligową Włocłavię aż 5:0.

Trenerzy Marcin Piotrowski i Ryszard Kobielski nie mogli wystawić optymalnego składu. We wcześniejszych sparingach urazów nabawiło się kilku gracz, którzy nadal wracają do zdrowia.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli gospodarzy. Start, za sprawą Adama Matusiaka i Jakuba Lewandowskiego, prowadził 2:0 już po pierwszych 45 minutach gry. Druga połowa nie przyniosła zmian w obliczu meczu. Nadal drużyną przeważającą byli goście z Radziejowa, którzy jeszcze trzykrotnie zmusili bramkarza Włocłavii do kapitulacji. Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry, w 47 minucie, na listę strzelców wpisał się Leszek Stasiak. Kolejną bramkę zdobył Adam Matusiak. W 80 minucie meczu wynik ustalił ponownie Matusiak, dla którego było to trzecie trafienie w tym spotkaniu.

W zespole z Włocławka wystąpił bramkarz Bartłomiej Szablewski, wychowanek klubu, który ostatnio występował w barwach Kujawiaka Kowal.

Włocłavia Włocławek - Start Radziejów 0:5 (0:2)

Adam Matusiak 30,59,80, Leszek Stasiak 47, Jakub Lewandowski 29.

Włocłavia: Litka (28' Kobusa 58' Szablewski) - Rutecki, Rogalski, Suchomski, Czaplicki -Dudkiewicz, Sawirski, Malczak, Markiewicz, Markowski - Tłuchowski.

Start: Adamkiewicz - Żywica, Kardasz, Markowski, Świątkowski - Stasiak, Roszak, Lewandowski, Słomczewski, Fijałkowski - Matusiak Na zmiany weszli: Lampowski, Marczewski, Kempara, Kalicki, Konwent.

Było to już 9 spotkanie Włocłavii w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej III-ligi. We wcześniejszych meczach kontrolnych włocławianie pokonali 1:0 Łokietka Brześć Kujawski, 3:0 LTP Lubanie, 8:2 KS Kutno, 5:1 Victorię Smólnik, zremisowali 3:3 z Kujawiakiem Kowal, 1:1 z Górnikiem Konin i przegrali 2:4 z Wisłą II Płock i 0:3 z Błękitnymi Raciąż.

W najbliższą środę Włocłavię czeka ostatni sparing. Na boisku o sztucznej nawierzchni zmierzy się z Liderem Włocławek. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.