AZS rozbił Anwil. Najgorszy sezon w historii zakończony

21:52, 26.04.2015 A.K
Skomentuj Fot. Krzysztof Osiński Fot. Krzysztof Osiński

Występujący bez rozgrywającego Anwil nie miał żadnych szans w starciu z AZS Koszalin, ale włocławianie powalczyli o jak najniższy wymiar kary. Zakończyliśmy sezon ośmioma porażkami z rzędu.

Osłabiony Anwil wyszedł na ostatni mecz w sezonie piątką Kovacević, Simon, Wysocki, Surmacz i Witliński. Po tym jak trójką na punkty Woodsa odpowiedział Surmacz, włocławianie przez chwilę prowadzili. Ale potem było już coraz gorzej. Gra bez rozgrywającego nie mogła się kleić, ataki Anwilu polegały na indywidualnych akcjach i rzutach za 3 (6/15 z gry ogółem w I kwarcie). AZS wykorzystywał zaś swoje atuty, czyli silniejszych podkoszowych (Radenović) oraz wszechstronnych strzelców.

Koszalinianie prowadzili kolejno 6:3; 10:5 czy 15:7. W grze gospodarzy było wiele błędów (m.in. 6 strat), co bez problemu wykorzystywali rywale. Po punktach Woodsa AZS prowadził już 20:9. Na niewiele się zdała trójka Wysockiego, gry za moment tym samym odpowiedział Austin. Po pierwszej kwarcie było 14:23.

Rywale nie spuszczali z tonu na początku drugiej odsłony, gdy na trójkę Kovacevicia odpowiedział Vrbanc. Goście korzystali z szerokiej rotacji, swoje punkty zdobył m.in. wracający po kontuzji i ciepło przyjęty w Hali Mistrzów Krzysztof Szubarga. Bardzo słabe zmiany dali Raczyński i Krajniewski. Najwyższe prowadzenie AZS, to 40:19, gdy 6 punktów w krótkim czasie rzucił Stelmach, 2 dołożył Austin.

W ostatnich minutach pierwszej połowy rywale nieco odpuścili, co wykorzystywał głównie Kovacević. Po 20 minutach było 29:40.

Na początku trzeciej kwarty goście znowu podkręcili tempo i z dużą łatwością osiągnęli ponad 20-punktową przewagę. Ponownie pod koszami panował Radenović, swoje punkty dodawali Woods i Swanson. Przy stanie 36:56 o czas prosił trener Marcin Woźniak. Niestety po przerwie nasza gra wyglądała tak samo. Wiele strat i rzutów za 3 z nieprzygotowanych pozycji nie mogło skończyć się dobrze.

Na domiar złego w końcówce kwarty rywale mocno pognębili nas trójkami. Raz trafił Pacocha, dwa razy Mielczarek. Przewaga gości wyniosłaby pewnie już 30 punktów, gdyby nie dwie dobre akcje Raczyńskiego i wolne Wysockiego. Po 30 minutach Anwil przegrywał 45:67.

Ostatnia kwarta była jedynie formalnością. Wynik był rozstrzygnięty, więc ani goście nie próbowali szczególnie mocno naciskać, ani nasza drużyna nie była w stanie zejść poniżej 20 punktów straty. Pojedyncze trafienia Raczyńskiego, Krajniewskiego, czy Simona nic nie zmieniły. W ostatnich minutach zagrali juniorzy: Jankowski, Warszawski i Barański. Anwil przegrał 63:84 i zakończył sezon 2014/15 ośmioma porażkami z rzędu.

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 63:84 (14:23, 15:17, 16:27, 18:17)

Anwil: Simon 19, Kovacević 16, Wysocki i Raczyński po 8, Surmacz 5, Witliński 4, Krajniewski 3, Jankowski, Warszawski i Barański po 0.

AZS: Radenović 15, Austin 14, Vrbanc 13, Woods 12, Mielczarek 8, Stelmach i Swanson po 6, Dąbrowski 5, Pacocha 3, Szubarga 2.