Grad goli i nerwowa końcówka meczu Włocłavii!

09:12, 19.05.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W ramach 29. kolejki III ligi piłkarze Włocłavii podejmowali na stadionie OSiR Wdę Świecie. Kibice obejrzeli aż 7 bramek, niestety wszystkie dla gości. Nerwowo zrobiło się szczególnie w końcówce spotkania, piłkarze gospodarzy niezadowoleni z decyzji sędziego, który w spotkaniu popełnił kilka błędów, chcieli opuścić boisko.

Faworytem spotkania byli goście, którzy w rundzie jesiennej pokonali Włocłavię aż 5:0. Początek spotkania był wyrównany, jednak wraz z upływem czasu coraz dłużej przy piłce utrzymywali się goście. Włocławianie starali się grać długimi podaniami, z pominięciem linii pomocy, jednak najczęściej kierowane do napastników gospodarzy piłki padały łupem obrońców Wdy.

Pierwsza bramka dla gości padła w 13 minucie gry. Składną akcję gości zakończył celnym strzałem z najbliższej odległości Dawid Frelek. Jeszcze przed przerwą Wda podwyższyła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Patryk Kiełpiński.

Festiwal strzelecki rozpoczął się po przerwie. W drugiej połowie spotkania goście aż pięciokrotnie trafiali do siatki gospodarzy. Jako pierwszy Dawida Litkę pokonał Bartosz Czerwiński. Zaledwie dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Sebastian Pacek. W 56 minucie gry celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jakub Witucki i goście prowadzili już 5:0. Kolejną bramkę dla Wdy zdobył Maciej Kot. Sfrustrowani wynikiem i decyzjami sędziego, który w sobotnim spotkaniu nie ustrzegł się błędów, piłkarze gospodarzy chcieli opuścić murawę przed zakończeniem meczu. Ostatecznie emocje udało się opanować i boisko opuścił jedynie Mateusz Ewert, którego zastąpił Michał Malczak.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik ustalił Bartosz Czerwiński, dla którego było to już drugie trafienie w tym spotkaniu.

Ostatecznie Wda pokonała we Włocławku Włocłavię aż 7:0.

Włocłavia: Dawid Litka, Łukasz Rutecki, Mateusz Ewert, Arkadiusz Suchomski, Adrian Rogalski, Mariusz Cichowlas, Przemysław Markiewicz, Bartosz Czaplicki, Łukasz Stański, Dariusz Gorczyczewski, Kamil Markowski.

Wda: Zapała, Kiełpiński (61. Góra), Witucki, Wenerski, Meyer, Brzeziński (75. Rościszewski), Moranowski (59. Rożnowski), Frelek, Czerwiński, M. Kot, Pacek (61. Prybiński).

W następnej kolejce piłkarze Włocłavii zmierzą się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski.