Włocłavia Włocławek przegrała na wyjeździe z zespołem Naprzód Jabłonowo Pomorskie 0:3 i nadal pozostaje bez punktów w rozgrywkach IV ligi

16:20, 29.09.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W ramach 8. kolejki IV ligi piłkarze Włocłavii zmierzyli się na wyjeździe z zespołem naprzód Jabłonowo Pomorskie. Włocławianie ponieśli zdecydowaną porażkę i nadal pozostają jedynym zespołem, który w obecnych rozgrywkach nie zdobył jeszcze punktu.

Zespół z Jabłonowa Pomorskiego zajmuje miejsce w czołówce tabeli. Na mecz z ostatnią w tabeli Włocłavią trener gospodarzy postanowił dać odpocząć zawodnikom z pierwszego składu, którzy narzekali na drobne urazy i do gry w pierwszej „jedenastce” wystawił zawodników rezerwowych.

Mimo przebudowanego, wyjściowego składu gospodarze dominowali na boisku od pierwszego gwizdka sędziego. Już w pierwszym kwadransie Naprzód Jabłonowo Pomorskie mogło objąć prowadzenie, jednak między słupkami dobrze spisywał się Dawid Litka.

Gospodarze objęli prowadzenie w 31 minucie gry. Włocławskiego bramkarza pokonał Grzegorz Bała. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i goście schodzili do szatni z jednobramkową stratą.

Po wznowieniu gry inicjatywę na boisku ponownie przejęli gospodarze i już w 58 minucie prowadzili 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Bała. Zespół z Jabłonowa stać było jednak na więcej. W 77 minucie gry wynik ustalił Valentin Dah.

Włocłavia przegrała z Naprzód Jabłonowem Pomorskim 0:3 i pozostaje jedynym zespołem w IV lidze, który nie wywalczył jeszcze punktów w obecnych rozgrywkach.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Włocłavia Włocławek   3-0  (1-0)
Grzegorz Bała 31, 58, Valentin Dah 77,

Włocłavia: Dawid Litka, Radosław Romanowski, Arkadiusz Suchomski, Patryk Przybysz, Adrian Rogalski, (73 Patryk Chwiałkowski), Marcel Haberski (60 Radosław Sawirski), Michał Malczak, (43 Przemysław Kosowski), Mateusz Dewil, Bartosz Czaplicki, Jacek Wichliński, (60 Radosław Jóźwiak), Janusz Olach.

Jabłonowo: Wojciech Jaworski, Grzegorz Bała, Sebastian Brzóska, Valentin Dah, Volodymyr Golovatenko (55 Rafał Klonowski), Paweł Kowalczyk, Paweł Kwiatkowski (78 Kamil Urbański), Damian Magalski, Adam Sosnowski, Sebastian Strzelczyk (Marcin Rupiński), Mateusz Zapalski (Wiktor Płoski).

W następnej kolejce włocławianie podejmą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji Orlęta Aleksandrów Kujawski.