W ramach ósmej kolejki drugiej ligi młodzi koszykarze TKM-u zmierzyli się w Hali Mistrzów z Kotwica Kołobrzeg

19:10, 27.11.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W ramach 8. kolejki II ligi TKM Włocławek zmierzył się w Hali Mistrzów z Kotwicą Kołobrzeg. Włocławianie ulegli bardziej doświadczonym kolegom, którzy na swoim koncie mają występy w Tauron Basket Lidze.

Trener Grzegorz Kożan do pierwszej piątki wytypował Kamila Hanke, Stefana Marchlewskiego, Adriana Warszawskiego, Mateusza Krawca i Grzegorza Sołtysiaka. W pierwszej piątce Kotwicy znaleźli się Dawid Mieczkowski, Grzegorz Arabas, Łukasz Wichniarz, Paweł Pawłowski i Marko Djurić.

Wynik meczu otworzył Paweł Pawłowski, dwa punkty dołożył Grzegorz Arabas, za trzy trafił Wichniarz i goście osiągnęli niewielkie prowadzenie. Pierwsze punkty dla TKM-u zdobył Adrian Warszawski. Gospodarze szybko otrząsnęli się z nerwowego początku i po celnych „trójkach” Marchlewskiego i Warszawskiego wyszli na prowadzenie. Końcówka kwarty należała jednak do zawodników z Kołobrzegu, którzy po pierwszych 10 minutach prowadzili 19:16.

W drugiej kwarcie goście zdołali powiększyć prowadzenie. Bardzo aktywne w tej części gry było trio z Kotwicy: Arabas, Pawłowski i Wichniarz. Po stronie TKM-u punktowali Warszawski, Krawiec i Sołtysiak, swoje punty dorzucili również rezerwowi Drozdowski i Frontczak, jednak po pierwszej połowie to goście prowadzili 43:31.

O losach spotkania zadecydowała 3. kwarta, którą włocławianie przegrali aż 24:2. Przez pełne 10 minut gry w przedostatniej odsłonie meczu włocławianie oddali tylko jeden celny rzut z gry. W 31 minucie spotkania trafił Stefan Marchlewski. Kolejne 9 minut gry to aż 18 niecelnych rzutów TKM-u, liczne starty i dwa niecelne rzuty wolne Matusiaka. Niemoc włocławian w ataku wykorzystywali goście, którzy regularnie powiększali prowadzenie. Przed ostatnią odsłoną meczu Kotwica prowadziła 67:33.

[ZT]19148[/ZT]

Ostatnią kwartę spotkania zdecydowanie wygrali gospodarze, 21:8. Jednak na walkę o zwycięstwo było już zdecydowanie za późno. Ostatecznie TKM przegrał z doświadczoną Kotwicą Kołobrzeg 54:75. Komisarzem zawodów był Przemysław Lipka, sędziowali Paweł Pacek i Maciej Dębowski.

TKM Włocławek – Kotwica Kołobrzeg 54:75 (16:19, 15:24, 2:24, 21:8)

TKM: Hanke7, Frontczak 5, Marchlewski 7, Matusiak 3, Wronkowski 1, Krawiec 10, Warszawski 12, Sołtysiak 4, Drozdowski 5.

Kotwica: Mieczkowski 12, Szewczyk 4, Arabas 13, Wichniarz 17, Kowalczuk 10, Pawłowski 12, Djurić 3, Lasota4.

Z 10 punktami na koncie TKM zajmuje 10 miejsce w tabeli. Następny mecz włocławianie rozegrają 5 grudnia, w Hali Mistrzów podejmą KS Basket Piła.