Anwil zdemolował rywala, ale dopiero po przerwie. Kolejna wygrana w TBL

20:23, 28.11.2015 A.K
Skomentuj W akcji David Jelinek; Fot. K. Osiński W akcji David Jelinek; Fot. K. Osiński

Świetna skuteczność Polpharmy do przerwy dawała gościom prowadzenie. Ale w drugiej połowie włocławianie wrzucili wyższy bieg i pewnie pokonali przyjezdnych 84:69.

Każdy kto spodziewał się łatwego spotkania, przynajmniej w dwóch pierwszych kwartach przeżył spory zawód. Polpharma grała bez kompleksów i było o wiele bardziej skuteczna od Anwilu (60 do 37 procent w rzutach z gry na korzyść gości). Rywale przeważali też na tablicach, a jeśli chodzi o grę ofensywną, zaskoczyli naszą drużynę już na początku.

Choć nieźle w pierwszych minutach prezentował się Bristol, to więcej punktów dawały akcje Kinlocha i Tillera. Mimo, iż ciężar gry brał na siebie Jelinek, który w którkim czasie rzucił 8 punktów, to rywali w grze utrzymywał Flieger. Niezbyt dobre wrażenie po pierwszej kwarcie zatarł jeszcze trójka Piotr Stelmach i włocławianie wygrali tę część 19:18.

Niestety już początek drugiej odsłony zwiastował ciężką przeprawę. Punkty spod kosza dwukrotnie zdobywał Szymański, a z dystansu trafił Łukasz Diduszko. Nie pomógł "Rottweilerom" także faul techniczny Roberta Tomaszka, a na dodatek dobre wejście zaliczył wracający po raz kolejny do Polpharmy Uros Mirković.

Mimo kolejnej trójki Stelmacha goście po takich samych trafieniach Dee oraz Hicksa prowadzili nawet dziesięcioma punktami (25:35). Widząc trudną sytuację, trener Milicić desygnował do gry wracającego po rehabilitacji Chambarlaina Oguchiego. Nigeryjczyk szybko zrewanżował się dwiema trójkami. Niestety końcówka kwarty należała do gości, a wynik na 39:44 rzutem za 3 ustalił Tiller.

Dopiero w trzeciej kwarcie Anwil pokazał, jak duża jest różnica w potencjałach sportowych obu ekip. Tę część włocławianie wygrali 24:12, grając zdecydowanie lepiej zarówno w obronie jak i w ataku. Jak zwykle skuteczny był Jelinek, kolejne punkty dodawał Oguchi, a swoje wreszcie dołożył Tomaszek.

W ekipie gości aktywni byli Hicks i Dee, a pod koszami przepychał się Kinloch, ale to nie wystarczyło. Największa różnica w stosunku do dwóch pierwszych kwart była jednak w skuteczności rzutów z gry, która wzrosła w przypadku Anwilu i spadła Polpharmie. Po 30 minutach Anwil prowadził 63:56.

W ostatniej kwarcie włocławianie kontrolowali w pełni grę, podwyższając swoje prowadzenie. Już na początku tej odsłony wynik praktycznie rozstrzygnęli Tomaszek, Diduszko i Oguchi. Goście próbowali odrabiać straty, ale i tak wygrana Anwilu nie była nawet przez chwilę zagrożona. W ostatnich sekundach w TBL zadebiutowali Kamil Hanke i Stefan Marchlewski. Ostatecznie Anwil pokonał Polpharmę 84:69.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 84:69 (19:18;20:26;24:12;21:13)

Anwil: Jelinek 18, Oguchi 17, Stelmach i Bristol po 10, Diduszko 9, Dmitriew 7, Tomaszek 6, Kukiełka 3, Skibniewski i Łączyński po 2, Hanke i Marchlewski po 0.

Polpharma: Hicks 12, Tiller 11, Kinloch 10, Flieger 9, Szymański 8, Diduszko i Mirković po 7, Dee 5, Renkiel 0.