Prawdziwy Anwil poznajemy po tym, jak kończy. MKS pokonany!

18:17, 07.02.2016 A.K
Skomentuj Architektami wygranej nad MKS byli m.in. Robert Skibniewski (z piłką) i Robert Tomaszek; Fot. Krzysztof Osiński Architektami wygranej nad MKS byli m.in. Robert Skibniewski (z piłką) i Robert Tomaszek; Fot. Krzysztof Osiński

W pierwszych dwóch kwartach trwała zacięta walka, ale po długiej przerwie włocławianie pokazali swoją wyższość i pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 68:57. Liderem był oczywiście David Jelinek.

Początek meczu ułożył się w pełni po myśli włocławian. Zaczęło się od efektownej akcji Skibniewskiego z Bristolem i punktami tego drugiego. Potem jeszcze po 3 punkty dorzucili Skibniewski z Jelinkiem i przy mocnej defensywie, która nie pozwalała na dobre akcji gości, zrobiło się 8:0.

Niestety w kolejnych minutach obrona "Rottweilerów" słabła, a napędzani przez szybkiego rozgrywającego Rashauna Broadusa goście poczynali sobie coraz lepiej. Pierwsze 5 punktów dla MKS zdobył właśnie Broadus, z do remisu po 10 doprowadził Pamuła. Niewiele dała przerwa na żądanie Igora Milicicia, a dobre akcje Szymańskiego oraz rzuty wolne Williamsa i Piechowicza powiększały prowadzenie gości. Mimo niezłych zmian Diduszki i Łączyńskiego Anwil przegrywał po pierwszej kwarcie 17:21.

Początek drugiej odsłony był jeszcze bardziej efektowny jak pierwszej. Tym razem nad kosz podawał Łączyński, a bardzo efektownie akcję wykończył znowu Bristol. Niestety były to miłe złego początki. Błędy Stelmacha i Andjusicia przy punktach Broadusa i Zmarlaka pozwalały gościom utrzymywać kilka punktów przewagi.

Gdy kibice zaczęli już bardzo poważnie wątpić w talent wspominanego Andjusicia, a trener szykował go do zmiany, ten trafił trójkę, po chwili dokładając następną. Jednak od remisu po 29 znowu lepiej prezentowali się goście. W grze Anwilu było za dużo strat (10 po dwóch kwartach), zaś przyjezdni skrzętnie wykorzystywali swoje szanse. Po 20 minutach było 31:36.

O ile w pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, to druga połowa należała zdecydowanie do Anwilu. W trzeciej kwarcie kanonadę zaczął wprawdzie Pamuła, ale swoje najlepsze oblicze pokazał Fiodor Dmitriew. Rosyjski skrzydłowy trafił trzy trójki z rzędu, wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie 46:44.

Do końca tej odsłony trwała jeszcze wyrównana walka. To za sprawą duetu Broadus - Williams. Po stronie Anwilu za 3 trafił jeszcze Chyliński, a spod kosza nie pomylił się Bristol. Po 30 minutach było 52:51.

Zgodnie z powiedzeniem o prawdziwych mężczyznach włocławianie po mistrzowsku rozegrali ostatnią kwartę. Pozwolili rywalom rzucić zaledwie 6 punktów, a sami zdobyli 16. Na przyśpieszenie, które zupełnie zaskoczyło MKS, największy wpływ miał oczywiście David Jelinek. Ostatecznie Anwil pokonał MKS 68:57, w pełni rewanżując się za 10-punktowa porażkę w Dąbrowie Górniczej.

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 68:57 (17:21;14:15;21:15;16:6)

Anwil: Jelinek 15, Skibniewski i Dmitriew po 9, Andjusić i Bristol po 8, Tomaszek 7, Łączyński 5, Chyliński 3, Stelmach i Diduszko po 2.

MKS: Broadus 18, Pamuła i Williams po 7, Dłoniak 6, Zmarlak, Pasalić i Szymański po 5, Piechowicz 4, Dziemba 0.