13:34, 24.07.2016 K.O
Skomentuj fot. Włocłavia Włocławek fot. Włocłavia Włocławek

Piłkarze Włocłavii rozegrali pierwsze spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu w V lidze.

Pierwszym sparingpartnerem Włocłavii był zespół Orła Służewo. Przeciwnik włocławian był w ubiegłym sezonie o krok od awansu do V ligi. W 26 meczach A-Klasy wywalczył 59 punktów, co dało mu drugie miejsce w tabeli. Przez cały sezon odniósł 18 zwycięstw, 5 meczów zremisował i poniósł zaledwie 3 porażki. W barażach o V ligę Orzeł musiał jednak uznać wyższość Kujawianki Strzelno.

Pierwszy kwadrans meczu kontrolnego należał zdecydowanie do podopiecznych Marcina Piotrowskiego. W 10 minucie gry prowadzenie Włocłavii dał Patryk Tyrajski. Zaledwie 5 minut później, na 2:0, podwyższył Marcel Krosnowski. Szybko zdobyte prowadzenie sprawiło, że w szeregi naszego zespołu wkradła się dekoncentracja i gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Do szatni, z zaliczką jednej bramki, schodzili jednak włocławianie. Wszystko za sprawą Marcela Krosnowskiego, który w 33 minucie gry zaliczył swoje drugie trafienie w tym spotkaniu. Wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak włocławianie nie wykorzystali w końcówce pierwszej połowy rzutu karnego.

W drugich 45 minutach gry trener Marcin Piotrowski mocno rotował składem, jednak optyczną przewagę nadal mieli zawodnicy Włocłavii. Efekt konsekwentnych ataków przyszedł w 70 minucie spotkania. Kolejną bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Komorowski. Ostatecznie Włocłavia pokonała w Służewie Orła 4:2.

Orzeł Służewo - Włocłavia Włocławek 2-4 (2-3)
Patryk Tyrajski 10, Marcel Krosnowski 15, 33, Paweł Komorowski 70.

Włocłavia: Szablewski (45 Litka, 70 Głodkowski) - Świerczyński (51 Wojnowski), Kuciński, Mularski, Różański (25 Wojciechowski (60 Różański) - Komorowski (80 Kapeliński), Lewandowski, Belhke, Tyrajski - Śmigiel (60 Klimek), Krosnowski (70 Jaroszewski).