Żadna przeszkoda ich nie pokona! Mistrzostwa MTB XC za nami

06:23, 22.08.2016 K.O
Skomentuj fot. Szymon Lachowicz fot. Szymon Lachowicz

W Dobrzyniu nad Wisłą odbyły się Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskie MTB XC 2016. Zawody zorganizował Michał Przybytek wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, Gminą Dobrzyń i Dobrzyńskim Klubem Żeglarskim.

Środki uzyskane z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 pozwoliły na zorganizowanie po raz drugi w Dobrzyniu nad Wisłą wyścigu MTB XC.

Na starcie stanęło 40 zawodniczek i zawodników z Włocławka, Płocka, Bydgoszczy, Torunia, Gostynina, Strykowa, Gdyni, Gdańska, Kartuz, Prabut, Brodnicy i Warszawy.

Przed wyścigiem głównym odbył się wyścig dla amatorów pod nazwą „Na damkach pod górę”. Miała to być zabawa ale na starcie stanęło aż 24 zawodników i firma GogolMTB, która odpowiadała za pomiar czasu zdecydowała się na elektroniczny pomiar. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat a najstarszy 59. Zwycięzcy otrzymali nagrody od LGD Dobrzyń, a cenny rower, oczywiście damkę, wylosował Szymon Zaborowski, który tego dnia obchodził urodziny.

Punktualnie o 12:30 ruszyła rywalizacja wyścigu głównego. Burmistrz Jacek Waśko oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Żurawski czynili honory starterów. Pierwsza runda „rozgrzewkowa” miała rozciągnąć stawkę ale dopiero pierwszy stromy podjazd spowodował, że się rozerwała i licznie zgromadzeni kibice mogli zauważyć wszystkich zawodników.

- Bardzo wymagająca, płynna, ciekawa trasa - mówi Łukasz Derheld, uczestnik rywalizacji. - Mostek, palety, dropik, ścianki, single. Tak zawsze powinno być.

Właśnie tak urozmaicona trasa spowodowała, że rywalizacja była zacięta do samego końca.

Z wyścigu została przeprowadzona relacja live za pomocą systemu tracking.

Wyścig wygrał Michał Bogdziewicz (Apteki Gemini Gdańsk), a rower wylosowała Bożena Lorkowska.