Nareszcie zwycięstwo! Włocławskie Towarzystwo Siatkówki przełamało passę pięciu porażek

07:04, 04.12.2016 N.S
Skomentuj Siatkarki WTS przełamały passę pięciu porażek z rzędu. Fot. Natalia Seklecka Siatkarki WTS przełamały passę pięciu porażek z rzędu. Fot. Natalia Seklecka

Włocławskie siatkarki po pięciu przegranych meczach z rzędu w końcu przełamały pasmo porażek. W sobotę pokonały we własnej hali APS Rumia 3:1.

Notowany o dwa miejsca niżej APS Rumia ponownie okazał się stosunkowo łatwym przeciwnikiem. Siatkarki WTS KDBS Bank Włocławek świetnie weszły w mecz i pokonały rywalki z Pomorza do 12. Niestety, w drugiej odsłonie poczuły się nieco zbyt pewnie i straciły koncentrację, dlatego tym razem przegrały do 17. W kolejnych dwóch setach odzyskały jednak rezon i ponownie pokazały swą dominację, wygrywając kolejne odsłony do 17 i do 16, a całe spotkanie 3:1.

Takie przełamanie było włocławskiej drużynie, aspirującej do pierwszej czwórki swojej grupy, bardzo potrzebne. Aby osiągnąć wyznaczone cele, WTS będzie musiało zaprezentować się równie dobrze w kolejnych meczach. Najbliższy zespół rozegra na wyjeździe. 10 grudnia uda się do Płocka, by zmierzyć się z tamtejszym MUKS Volley. W poprzednim meczu obu ekip 3:1 wygrały podopieczne Marka Zacharka.

Przed końcem 2016 roku WTS rozegra jeszcze jeden mecz przed własną publicznością. 17 grudnia podejmie Ósemkę Siedlce.