Tenisiści zaczęli rywalizację. Włocławianin najlepszy w pierwszym turnieju w Wilkowicach

07:17, 18.01.2017 N.S
Skomentuj Uczestnicy VI Noworocznego Turnieju Tenisa Ziemnego. Fot. nadesłane Uczestnicy VI Noworocznego Turnieju Tenisa Ziemnego. Fot. nadesłane

15 stycznia już po raz szósty w Wilkowicach odbył się Noworoczny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Choceniu. W zawodach wzięło udział kilkunastu zawodników z Włocławka, Brześcia Kujawskiego, Lubrańca, Izbicy Kujawskiej oraz Baruchowa.

Zawodnicy rywalizowali w czterech grupach, następnie zostały rozegrane ćwierćfinały, mecze półfinałowe oraz spotkanie o trzecie miejsce i finał. Najlepszym zawodnikiem w turnieju okazał się Radosław Babiński z Włocławka, który w finale wygrał z Jackiem Suszkiem z Brześcia Kujawskiego. Na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Matuszewski z Baruchowa, a czwarte miejsce wywalczył Krystian Rosiak – również reprezentujący Baruchowo.

Był to już drugi turniej zaliczany do cyklu Masters. W kalendarzu imprez na bieżący rok przewidziano jeszcze zorganizowanie dwóch turniejów, które wyłonią najlepszych zawodników – uczestników Turnieju Masters Wilkowice 2017.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1. Radosław Babiński

2. Jacek Suszek

3. Bartosz Matuszewski

4. Krystian Rosiak

5-8 Adam Kaniewski, Janusz Andrzejewski, Mariusz Krzyżanowicz, Teodor Rogowski

9-13 Konrad Pelc, Michał Gallus, Rafał Kamiński, Daniel Brzuszkiewicz, Krzysztof Waszkiewicz