Kazimierska i Kowalska z LKS Vectra Włocławek medalistkami Przełajowych Mistrzostw Polski

08:35, 14.03.2017 N.S
Skomentuj Klaudia Kazimierska (z lewej na najwyższym stopniu podium) i Katarzyna Kowalska z prawej wywalczyły medale na Przełajowych Mistrzostwach Polski. Fot. LKS Vectra Klaudia Kazimierska (z lewej na najwyższym stopniu podium) i Katarzyna Kowalska z prawej wywalczyły medale na Przełajowych Mistrzostwach Polski. Fot. LKS Vectra

Przełajowe Mistrzostwa Polski okazały się szczęśliwe dla dwóch biegaczek LKS Vectra. Na podium stanęły Klaudia Kazimierska i Katarzyna Kowalska.

Podczas zawodów rozgrywanych w Jeleniej Górze kolejny sukces odniosła juniorka młodsza LKS Vectra – Klaudia Kazimierska (biegaczka we wrześniu ubiegłego roku została mistrzynią Polski w biegu na 1000 m – czytaj tutaj). Zawodniczka rywalizująca na dystansie 3000 m na ostatnich metrach pokonała o rok starszą rywalkę Klaudię Pawlus z LLKS Osowa Sień oraz rówieśniczkę Zuzannę Latańską z MLKS Nadwiślanin Chełmno, dzięki czemu wywalczyła złoty medal.

Druga zawodniczka włocławskiego klubu, wielokrotna mistrzyni Polski, Katarzyna Kowalska, tym razem uplasowała się na drugiej pozycji, ustępując miejsca jedynie Katarzynie Rutkowskiej z KS Podlasie Białystok. Brązowy medal w biegu seniorek wywalczyła Angelika Cichocka SKLA Sopot, mistrzyni Europy na 1500 m i srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata na 800 m.

Seniorki rywalizowały na dystansie 5000 m a wśród startujących znalazły się aż cztery Olimpijki.