Junaczki drugie na ogólnopolskim turnieju. "To cenny sprawdzian przed finałem ligowym"

08:57, 25.03.2017 N.S
Skomentuj Junaczki świetnie zaprezentowały się na turnieju w Małkinii Górnej. Fot. nadesłane Junaczki świetnie zaprezentowały się na turnieju w Małkinii Górnej. Fot. nadesłane

Junaczki pod wodzą Kingi Sidwy po raz kolejny pokazały się z dobrej strony na arenie ogólnopolskiej. Dziewczynki zajęły drugie miejsce podczas XV Wiosennego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Małkini Górnej.

Występujące w kategorii dzieci (2005 i młodsze) włocławianki w rozgrywkach grupowych pokonały MKS Ochotę Warszawa 7:3, Czarnych Regimin 6:3 oraz zremisowały z PSP Winnica 7:7. Dzięki uzyskanym rezultatom Junaczki zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowały do półfinału, gdzie po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonały Marcovię Marki 6:5. Pierwszą i jedyną porażkę zespół Kingi Sidwy zanotował dopiero w finale z UKS Jedyną Wyszków 4:5.

- To kolejny cenny sprawdzian przed finałowym ligowym turniejem, który odbędzie się 1 kwietnia w Hali Mistrzów – mówi Kinga Sidwa. - Dziewczyny, poza Michaliną Hołody i Zuzą Głowacką, tradycyjnie grały z rywalkami o rok, a nawet dwa lata starszymi, gdzie różnica fizyczna jest bardzo wyraźna. Wynik bardzo cieszy, jednak nie on był najważniejszy. Cały czas się uczymy, zbieramy doświadczenie, a przy tym świetnie się bawimy. Dziewczyn z tygodnia na tydzień jest coraz więcej, więc rywalizacja na zajęciach też zaczyna przynosić zamierzone rezultaty. Turniej w Małkini pokazał, że idziemy w dobrym kierunku.

MVP zawodów w Małkini została Michalina Hołody z Junaka. Poza nią, włocławski klub reprezentowały: Zuzanna Wojciechowska, Natalia Nowak, Laura Draber, Zuzanna Głowacka, Julia Plecke, Julia Martynowska, Amelia Pluta, Amelia Lewandowska, Zuzanna Korpowska, Gabriela Szaradowska, Katarzyna Piątek, Gabriela Sidwa, Natalia Kowalewska, Wiktoria Kulińska, Maja Bednarska.