Włocławscy koszykarze Mistrzami Polski! TKM pokonało MKS Ochota Warszawa

14:50, 19.06.2017 .
Skomentuj Włocławscy koszykarze wywalczyli Mistrzostwo Polski do lat 14. Fot. TKM Włocławek Włocławscy koszykarze wywalczyli Mistrzostwo Polski do lat 14. Fot. TKM Włocławek

Młodzi koszykarze z Włocławka zostali Mistrzami Polski. W weekend drużyna TKM wywalczyła złote medale w kategorii do lat 14.

W finale Mistrzostw Polski młodzicy TKM Włocławek zmierzyli się z MKS Ochota Warszawa. Zespół Krystiana Kurlapskiego nie był w tym starciu faworytem. W drodze do finału przegrał bowiem po jednym meczu w każdym z wcześniejszych turniejów, podczas gdy rywale zakończyli sezon z bilansem 29:0.

Mecz finałowy był bardzo zacięty. Początkowo warunki dyktowała stołeczna ekipa, jednak w drugiej połowie zawodnicy TKM przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W rezultacie to oni wygrali mecz o mistrzostwo 49:43.

W finałowym starciu najlepszym zawodnikiem TKM był Jakub Andrzejewski (syn Tomasza Andrzejewskiego, który w tym sezonie awansował z warszawską Legią do PLK), który zdobył 14 punktów. Dziewięć punktów i dziewięć zbiórek zapisał na swoim koncie Oliwier Bednarek.

W mistrzowskim składzie TKM Włocławek zagrali: Dawid Bykowski, Michał Szabelski, Jakub Andrzejewski, Oliwier Bednarek, Igor Bladoszewski, Maciej Włudarski, Maciej Wojciechowski, Wiktor Łukasik, Krystian Szortyka, Damian Błędowski, Marcel Parowiński, Adam Chodulski, Adam Janowski. Zespół prowadził Krystian Kurlapski, a jego asystentem był Maciej Żywiczka.