Melania Rybarkiewicz nie zwalnia tempa. 10-letnia tenisistka odnosi sukcesy indywidualne i zespołowe

08:40, 21.06.2017 .
Skomentuj Melania zajęła ze swoją drużyną pierwsze miejsce w ogólnopolskiej Talentiadzie. Fot. nadesłane Melania zajęła ze swoją drużyną pierwsze miejsce w ogólnopolskiej Talentiadzie. Fot. nadesłane

Melania Rybarkiewicz, 10-letnia tenisistka z Włocławka, nie zwalnia tempa. Ostatnio wywalczyła jeden drużynowy i dwa indywidualne medale.

W ubiegły weekend młoda włocławianka wzięła udział w finale ogólnopolskiej Talentiady rozgrywanej pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego. Zawody, których finał odbył się na kortach AZS w Poznaniu, to drużynowa rywalizacja dla dzieci do 10 roku życia.

Drużyny składające się z trzech dziewczynek i trzech chłopców rywalizowały ze sobą w czterech równych konkurencjach. Były to: konkurencje sprawnościowe (bieg na 20 m, test zbierania piłek, rzut piłką tenisową, bieg wahadłowy, bieg 6-minutowy), gry drużynowe (unihokej, mini piłka nożna, mini piłka ręczna), gry paratenisowe (rzucanki piłką na małe kara) oraz gry tenisowe (gra na punkty na małe kara serwisowe). Za każdą konkurencję młodym zawodnikom przyznawano liczbę punktów w zależności od zajętego miejsca a suma punktów z czterech konkurencji pozwoliła ustalić klasyfikację końcową zawodów.

Melania reprezentowała barwy Akademii Tenisowej ATAK Łódź (cały zespół na zdjęciu obok). Wraz ze swoimi klubowymi koleżankami i kolegami włocławianka najpierw w brawurowym stylu wygrała eliminacje w Zduńskiej Woli oraz półfinał rozgrywany w Poznaniu. Również w finałowym starciu, w którym brało udział 16 najlepszych drużyn w kraju, jej zespół pokazał, na co go stać i zdeklasował rywali.

- Melania, ze względu na koszty dojazdu na treningi do Łodzi, w większości musiała przygotowywać się samodzielnie do Talentiady. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że całej drużynie udało się zgrać i odnieść taki sukces – mówi Beata Rybarkiewicz, mama młodej tenisistki z Włocławka.

10-letnia tenisistka brała również udział w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym o Puchar Agnieszki Radwańskiej. Podczas zawodów dwukrotnie stawała na podium. Raz zdobyła brązowy, a raz srebrny medal.