Włocławski sprinter, Konrad Ziółkowski w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy U23

17:23, 07.07.2017 .
Skomentuj Konrad Ziółkowski został powołany do kadry narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Fot. Natalia Seklecka Konrad Ziółkowski został powołany do kadry narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Fot. Natalia Seklecka

Konrad Ziółkowski został powołany do kadry narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Zawodnik LKS Vectra zagwarantował sobie miejsce w reprezentacji świetnym występem podczas Mistrzostw Polski.

Sprinter Vectry świetnie zaprezentował się podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Suwałkach. Zawodnik trenujący pod okiem Dariusza Wierzbickiego z czasem 10.83 sekundy wywalczył brązowy medal w biegu na 100 m.

Dzięki temu występowi Ziółkowski został powołany do kadry na 11. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 13-16 lipca w Bydgoszczy. Zawodnik Vectry ma wystąpić w sztafecie mężczyzn 4x100 m.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U23 są rozgrywane od 1997 roku. W dziesięciu dotychczasowych edycjach mistrzostw Polska zdobyła 107 medali. Podczas ostatniej, rozgrywanej przed dwoma laty w Tallinnie, biało-czerwoni stawali na podium 12 razy.