Takich pięściarzy mamy we Włocławku! Reprezentanci Championa zdobyli trzy medale na Mistrzostwach Polski.

12:10, 18.07.2017 opr. G.S.
Skomentuj Trener Kamil Korpowski z zawodnikami: Michałem Jarlińskim, Natalią Karkowską i Wiktorem Hładko (na dole). Fot. Champion Włocławek Trener Kamil Korpowski z zawodnikami: Michałem Jarlińskim, Natalią Karkowską i Wiktorem Hładko (na dole). Fot. Champion Włocławek

Z trzema medalami z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w dniach 9-16 lipca w Pułtusku, wrócili kadeci Championa Włocławek.

Podopieczni trenerów Roberta Osmólskiego i Kamila Korpowskiego zdobyli jeden złoty i dwa srebrne medale. Mistrzem Polski w kategorii 63 kg został Michał Jarliński, natomiast tytuły wicemistrzów kraju wywalczyli Natalia Karkowska (57 kg) oraz Wiktor Hładko (60 kg). Ponadto Jarliński uznany został najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

W drodze do walk finałowych Jarliński i Hładko wyeliminowali po trzech rywali (mistrzów z poszczególnych województw), natomiast Karkowska odprawiała z kwitkiem dwie zawodniczki, które zostały wyłonione w ogólnopolskich eliminacjach.

- Jestem bardzo dumny i zadowolony z postawy naszych zawodników – mówi trener Kamil Korpowski. - Dziękuje im za zaangażowanie, za ogrom pracy i poświęcenie na treningach, które nie zawsze były lekkie. Często bywały chwile zwątpienia, jednak zawsze podnosili się pokazując swój charakter. Cała trójka zasłużyła na wielkie słowa uznania, jednak dzięki wyszkoleniu i stylowi w jakim pokonywał poszczególnych przeciwników gremium zawodów najbardziej spośród wszystkich uczestników OOM wyróżniło naszego wychowanka Michała Jarlińskiego.

Dzięki zdobyczom medalowym zawodników z Włocławka województwo kujawsko-pomorskie uplasowało się na bardzo wysokim trzecim miejscu w klasyfikacji końcowej OOM.