Dziewczyny z Włocławskiej Akademii Piłkarskiej gromią! Ich ofiarą tym razem zespół z Piotrkowa Kujawskiego

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 18:55, 12.09.2017 .
Skomentuj Podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego wygrywają po raz kolejny. W niedzielę, 10 września zagrały z Piotrkowem Kujawskim i wygrały 12:0. Fot. Kamil Zgodziński Podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego wygrywają po raz kolejny. W niedzielę, 10 września zagrały z Piotrkowem Kujawskim i wygrały 12:0. Fot. Kamil Zgodziński

Piłkarki Włocławskiej Akademii Piłkarskiej wygrywają swój kolejny mecz w lidze. Po ostatniej, dwucyfrowej wygranej z GLKS Osielsko, tym razem na własnym stadionie zmierzyły się ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski. Im także nie dały najmniejszych szans.

Drużyna Jarosława Chwiałkowskiego powoli przyzwyczaja do bardzo dobrej, a co najważniejsze, niezwykle skutecznej gry. W obecnym sezonie zespół wygrywa jak dotąd wszystko, nierzadko kończąc mecz z dwucyfrowym wynikiem po stronie strzelonych bramek. Nie inaczej było także w niedzielę, 10 września.

Włocławianki nie dały najmniejszych szans drużynie z Piotrkowa Kujawskiego i już w 6. minucie rozpoczęły strzelanie goli. Po faulu w polu karnym na pomocniczce gospodarzy "jedenastkę" pewnie wykorzystała sama poszkodowana i precyzyjnym, technicznym strzałem w prawy róg nie dała szans na skuteczną interwencję bramkarce gości. Strzał ten tylko rozochocił podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego, które z minuty na minutę rozpędzały się coraz bardziej. Ostatecznie wygrały 12:0 i jest to trzeci mecz pod rząd włocławskich "Wilczyc", które wygrywają strzelając przeciwniczkom kilkanaście bramek. W spotkaniu z Piotrkowem szczególnie dobrze zaprezentowały się Weronika Lewandowska i Dominika Wróblewska, które strzeliły odpowiednio 4 i 3 bramki. Na uwagę zasługuje także fakt, że w spotkaniu wystąpiły wszystkie zawodniczki, które były wpisane do meczowego rejestru.

- Nie zawsze chodzi nam o te bramki, żebyśmy jako zespół strzelali ich jak najwięcej. Nie zawsze jest to najważniejsze. Jako trener daje pograć wszystkim zawodniczkom. Możemy zrobić w tej lidze 7 zmian i zawsze z nich korzystamy. Młode zawodniczki dają radę i to cieszy i daje nadzieje na przyszłość. Oby tak dalej - powiedział w rozmowie z Portalem DDWłocławek Jarosław Chwiałkowski, trener WAP Włocławek.

W rozrywkach III ligi kobiet województwa kujawsko-pomorskiego Włocławska Akademia Piłkarska jak na razie nie ma sobie równych. Z kompletem punktów przewodzą w tabeli. 3 zwycięstwa ma na koncie także LKS Start Pruszcz, który w ostatnim spotkaniu pokonał Kobiecy KP II Bydgoszcz, a na trzecim miejscu znajduje się UKS Mustang Wielgie, który nie dał szans Gwieździ/Kania II Toruń. W następnej kolejce WAP zagra z Legią Chełmża, która plasuje się na 7. miejscu w tabeli. Ten mecz "Wilczyce" zagrają na wyjeździe.