Kujawianka Izibica Kujawska uciekła Liderowi Włocławek. Triumfuje za to Włocłavia

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:15, 19.09.2017 .
Skomentuj Kujawianka Izbica Kujawska bez większych problemów pokonała na wyjeździe Lider Włocławek. Fot. Kamil Zgodziński Kujawianka Izbica Kujawska bez większych problemów pokonała na wyjeździe Lider Włocławek. Fot. Kamil Zgodziński

Ostatniej kolejki nie będą mogli zaliczyć do udanej piłkarze Lider Włocławek. Na swoim boisku przegrali z Kujawianką Izbica Kujawska. Na wyjeździe wygrała za to Włocłavia, która bez większych problemów pokonała Szubiniankę Szubin.

Sobotni mecz Lidera Włocławek został rozegrany na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Podopieczni Dariusza Kopczyńskiego na własnym boisku podejmowali vicelidera tabeli - Kujawiankę Izbicę Kujawską. Po 6. kolejkach, goście mieli na swoim koncie 16 punktów, dwa punkty mniej niż lider rozgrywek - Chemik Bydgoszcz. Zespół Grzegorza Brzesińskiego przystępował zatem do meczu jako faworyt. Spotkanie rozpoczęli goście i pierwsze zagrożenie pod bramką rywali stworzyli sobie już w 6. minucie. Drużyny przez większą część pierwszej połowy grały jednak jak równy z równym. Gol padł dopiero w 42. minucie i zdobył go, jak dotąd najlepszy w tym sezonie zawodnik z Izbicy, Kamil Kuropatwiński. Otworzył wynik po bardzo dobrym dośrodkowaniu z prawej strony. Bramkarz nie zdążył zareagować. Kolejne bramki padały już w II połowie spotkania. Najpierw po faulu jednego z obrońców gospodarzy, bramkę z rzutu karnego strzelił Cichowlas, a 30 minut przed końcem na 3:0 podwyższył Maciej Lewandowski, który zresztą, w 80. minucie ustalił wynik na 0:4 dla gości. Trener włocławian nie kryje złości, ale ma świadomość, że jego zespół w IV lidze jest beniaminkiem.

- Początek meczu był dobry w naszym wykonaniu, ale niestety popełniliśmy kilka błędów. Nie ustrzegliśmy się ich, i w konsekwencji tego, straciliśmy kolejne bramki. Już drugi gol ustawił zresztą to spotkanie - powiedział Dariusz Kopczyński, trener Lidera Włocławek.

Po 7. kolejkach rozgrywek piłkarskiej IV ligi, zespół z Włocławka zajmuje 7. miejsce ze stratą 9 punktów do prowadzącego Chemika Bydgoszcz. W sobotę, w tych samych rozgrywkach, swoje mecze rozegrały także pozostałe drużyny z naszego regionu. Kujawiak Kowal na wyjeździe zagrał z Wisłą Nowe, a Orlęta Aleksandrów Kujawski, na swoim boisku podejmowały Cuiawię Inowrocław. Drużyna z Kowala po raz kolejny nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Po raz kolejny musiała uznać wyższość rywala i przegrała 1:2. Bramkę dla zespołu Dawida Kwiatkowskiego, w ostatnich minutach meczu strzelił z rzutu karnego Suchomski. W zupełnie odmiennych nastrojach, swój mecz kończyli za to piłkarze Orląt, którzy pewnie pokonali zespół z Inowrocławia 6:1. Po dwie bramki strzelili: Gawroński, Śmieszny i Suchomski. Zespół z Kowala zajmuje w tabeli 15. miejsce, a Orlęta plasują się na 13.

Bardzo dobrze w rozgrywkach piłkarskiej V ligi kujawsko-pomorskiej zaprezentowała się za to Włocłavia Włocławek, która swój mecz rozgrywała w Szubinie z miejscową Szubinianką. Goście zagrali mądrze i rozsądnie i po pierwszych 45 minutach remisowali 1:1, po bramce z Piotra Szczęsnego. Pełnie swoich umiejętności zaprezentowali dopiero w drugiej części spotkania. Gola zdobył Piotr Głąba, a wynik spotkania, na 3:1 ustalił strzałem z rzutu wolnego Piotr Charzewski. Włocłavia Włocławek, po 6 kolejkach V ligi zajmuje w tabeli wysokie, 2. miejsce, z 13 punktami na koncie. Liderem, z kompletem punktów, jest Łokietek Brześć Kujawski.