Znakomity wynik włocławskiego wioślarza! Fabian Barański wicemistrzem Europy!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:00, 09.09.2018 .
Skomentuj To kolejny znakomity występ włocławianina. Na ostatnich zawodach, których stawką było Mistrzostwo Świata Juniorów rozgrywanych w Poznaniu, Fabian Barański i Mateusz Świętek z KW04 Poznań zdobyli brązowy medal. Fot. WTW To kolejny znakomity występ włocławianina. Na ostatnich zawodach, których stawką było Mistrzostwo Świata Juniorów rozgrywanych w Poznaniu, Fabian Barański i Mateusz Świętek z KW04 Poznań zdobyli brązowy medal. Fot. WTW

Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Gospodarzem imprezy była Białoruś, a podczas zawodów znakomicie zaprezentował się Fabian Barański. Zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego płynąc w dwójce podwójnej z Mateuszem Świetkiem zajął II miejsce i tym samym został vicemistrzem Europy.

Już wyścigi kwalifikacyjne, które odbyły się pierwszego dnia imprezy, pokazały, że walka o najwyższy stopień podium rozegra się pomiędzy Polakami, a Grekami, którzy przystępowali do turnieju jako Mistrzowie Świata.

[ZT]30291[/ZT]

Polacy rozpoczęli dynamicznie i od początku narzucili mocne tempo, chcąc pokazać swoją przewagę i dominację.

- Na pierwszych pięciuset metrach Świętek i Barański wypracowali sobie nieznaczną, kilkumetrową przewagą nad Serbami i Grekami, powiększając ją na półmetku. Właśnie na 1000 metrach, Polacy prowadzili nad Grecją 1,3 sekundy i wydawało się, że już tego zwycięstwa nie oddadzą. Niestety, Mistrzowie Świata pokazali swą klasę i na finiszu wyprzedzili naszych reprezentantów, którzy zdobywając tytuł wicemistrzów Europy odnieśli kolejny, spektakularny sukces w tym sezonie - relacjonuje zawody Włocławski Klub Wioślarski.

To kolejny znakomity występ włocławianina. Na ostatnich zawodach w Poznaniu, których stawką było Mistrzostwo Świata Juniorów, Fabian Barański i Mateusz Świętek z KW04 Poznań zdobyli brązowy medal.