Mistrzostwa Polski Oldboyów w Polanicy okazały się szczęśliwe dla włocławian. Dwukrotnie zajęli tam II miejsca!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:18, 12.09.2018 . Aktualizacja: 10:06, 13.09.2018
Skomentuj W Mistrzostwach Polski wystąpiła także Magdalena Rafalska. Włocławianka jest członkiem Stowarzyszenia Miłośniczek Koszykówki W Mistrzostwach Polski wystąpiła także Magdalena Rafalska. Włocławianka jest członkiem Stowarzyszenia Miłośniczek Koszykówki

Włocławianie powrócili z rozgrywanych w Polanicy Zdrój 20. Mistrzostw Polski oldboyów w koszykówce halowej. Na imprezie zanotowali wiele sukcesów. Męska drużyna Delecty Włocławek zajęła II miejsce. Z dobrej strony pokazały się także włocławianka Magdalena Rafalska, która występowała w ekipie z Warszawy.

Mistrzostwa Polski rozgrywane były od 6 do 9 września. Rozgrywane zawody odbywały się w kategorii mężczyzn i kobiet. Wśród mężczyzn, dopuszczeni do zawodów mogli być tylko ci zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia. Dodatkowo, rozegrano też turniej w kategorii pięćdziesięciolatków i starszych.

Drużyna 35+ składała się z zawodników pochodzących z Włocławka, a organizatorem wyjazdu zawodników był Krzysztof Czarnecki. Zespół Delecty Włocławek wystąpił w składzie: Jakub Kucharski, Krzysztof Czarnecki, Maciek Skowroński, Krzysztof Lewandowski, Krystian Świech, Arkadiusz Sieciński, Tomasz Borowski, Tomasz Pałucki i Wawrzyniec Królikowski. Ten ostatni to były gracz Nobilesu Włocławek, z którym w sezonie 1993/1994 zdobył tytuł vicemistrza Polski. Włocławianin startował też w kategorii 50+. Z ekipą z Łodzi wywalczył złoty medal.

Delecta Włocławek w finale 20. MP przegrała z ekipą z Kołobrzegu i ostatecznie zajęła II miejsce. W składzie rywali było kilku zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno byli czynnymi zawodnikami. Drużyna z Włocławka występowała na MP już po raz czwarty. Dla Delecty, tegoroczny wynik jest jednak jak dotąd największym sukcesem.

W Mistrzostwach Polski wystąpiła także Magdalena Rafalska. Włocławianka jest członkiem Stowarzyszenia Miłośniczek Koszykówki "Kontra" Włocławek. W niedalekiej przeszłości była też czynną zawodniczką. W sezonie 1996/1997 została Mistrzynią Polski Juniorek. Magdalena Rafalska w zawodach, razem z Justyną Plutą, żoną legendy Anwilu Włocławek, występowała w drużynie z Warszawy. Z zespołem zajęły ostatecznie II miejsce, przegrywając w finale z ekipą z Rzeszowa. W rozmowie z portalem DDWłocławek zawodniczka zwracała uwagę przede wszystkim na wysoki poziom rozgrywek i znakomitą atmosferę.

- Mistrzostwa, na których byliśmy to impreza, gdzie występowały legendy polskiej koszykówki, byli ligowi zawodnicy jak również ci, którzy jeszcze nie tak dawno grali regularnie w silnych składach ligowych zespołów, a także miłośnicy i amatorzy dla których basket stanowi styl życia. Drużyna z Warszawy, w której grałam, występowała na czele z Katarzyną Dulnik, która w 1999 roku wywalczyła mistrzostwo Europy, a aktualnie prowadzi fundację zajmującą się promowaniem sportu jako sposobu na zdrowy i szczęśliwy tryb życia. Większość naszej ekipy stanowiły rewelacyjne byłe zawodniczki drużyny Polonii Warszawa - powiedziała w rozmowie z portalem DDWłocławek Magdalena Rafalska, zawodniczka Stowarzyszenia Miłośniczek Koszykówki "Kontra" Włocławek. Chciałabym też zwrócić uwagę na sam klimat rozgrywek. Był świetny! Chodzi o to, żeby ludzie po 35. roku życia nie przestawali grać w basket. Polanica i organizowane zawody pokazują, że wiek nie ma znaczenia jeśli chodzi o uprawianie sportu. Koszykówkę nosi się w sercu. To pewien drogowskaz, który wskazuje, że fajnie się ruszać i dla wielu byłych zawodników i zawodniczek to kontynuacja sportowej przygody.

Magdalena Rafalska zwracała też uwagę na formę starszych zawodników. Jej zdaniem, 50-letni gracze są nadal w znakomitej dyspozycji i wielu młodszych zawodników może uczyć się od nich zaangażowania i pokory.

Rozgrywane w Polanicy Zdrój rozgrywki były już 20. jubileuszową imprezą tego typu w Polsce. Po raz pierwszy w zawodach wystąpili przedstawiciele "Kontry". Poza Magdaleną, włocławski klub reprezentował też Jakub Kucharski, który w drużynie pełni rolę trenera. Łącznie w zawodach zaprezentowało się 7 żeńskich i 17 męskich ekip. O końcowy triumf rywalizowały zespoły z całej Polski.