Znakomite wyniki zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego! Drużynowo zajęli II miejsce

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 09:40, 22.09.2018 . Aktualizacja: 14:25, 22.09.2018
Skomentuj Ekipa z Włocławka drużynowo zajęła II miejsce ustępując jedynie UKS Szóstce Gdańsk i AZS UMK Toruń. Fot. Nadesłane Ekipa z Włocławka drużynowo zajęła II miejsce ustępując jedynie UKS Szóstce Gdańsk i AZS UMK Toruń. Fot. Nadesłane

Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego mogą zaliczyć ostatnie zawody do udanych. Podczas rozgrywanych regat w Bydgoszczy drużynowo zajęli II miejsce, przegrywając jedynie z ekipą z Gdańska i Torunia.

Zorganizowane w Bydgoszczy zawody obejmowały Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików i jednocześnie Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów. Ekipa z Włocławka drużynowo zajęła II miejsce ustępując jedynie UKS Szóstce Gdańsk i AZS UMK Toruń. Zawodnicy, z 10 punktami na koncie stanęli na najniższym stopniu podium razem z wioślarzami UKS Bekawianka. Bardzo dobrze spisali się też indywidualnie.

- Najlepiej wśród naszych młodzików spisała się dwójka podwójna młodziczek płynąca w składzie: Wiktoria i Weronika Klasińskie. Druga nasza dwójka, Julia Gęsicka i Oliwia Mangutow także zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając medal brązowy. Obie te dwójki zostały przez trenera Wojciecha Reteckiego zestawione w konkurencji czwórek podwójnych, gdzie uległy jedynie reprezentantkom UKS Szóstka Gdańsk, zdobywając srebrny medal w tych zawodach - informuje Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie.

Na tej samej imprezie srebrny medal padł łupem skiffisty Piotra Śliwińskiego, który w finałowym wyścigu minimalnie przegrał z Danielem Gałęzą z Drakkaru Gdańsk. Poza podium tym razem zawody zakończyła Karolina Erenc.

Włocławianie zaprezentowali się też na Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego. Oliwia Muraska w konkurencji jedynek juniorek odniosła zdecydowane zwycięstwo, natomiast Łukasz Żmudziński w jedynkach juniorów był drugi.