Puchary wróciły do Włocławka! To była walka na najwyższym europejskim poziomie

20:15, 17.10.2018 N.S Aktualizacja: 14:14, 18.10.2018
Skomentuj Najskuteczniejszym graczem Anwilu był Walerij Lichodiej. Fot. Natalia Seklecka Najskuteczniejszym graczem Anwilu był Walerij Lichodiej. Fot. Natalia Seklecka

Europejskie puchary wróciły do Hali Mistrzów. To jednak jedyna dobra wiadomość dla włocławskich kibiców. Anwil przegrał mecz z Niżnym Nowogrodem 82:93.

W pierwszej połowie spotkania zespołowo grający goście szybko wypracowali bezpieczną przewagę. Pierwszą kwartę kończyli z 10-punktową zaliczką (27:17). W drużynie Anwilu najskuteczniejszym graczem był Walerij Lichodiej, który zdobył osiem punktów. W drugiej odsłonie Niżny powiększył prowadzenie nawet do 16 „oczek”. Dzięki udanym akcjom Lichodieja oraz Chase'a Simona Rottweilerom udało się odpracować część strat. Na przerwę gospodarze schodzili, przegrywając 36:45.

Drugą połowę otworzyła udana akcja Vladimira Dragicevicia znanego włocławskim kibicom z występów w Stelmecie Enea BC Zielona Góra. W kolejnych minutach kilka udanych akcji zaliczył Simon. Punktować zaczął także Michał Michalak. Po stronie gości świetnie prezentował się Dimitrii Uzinskii, który zdobył w tej części meczu 13 ze swoich 14 punktów. Po 30 minutach goście wciąż prowadzili - 69:59. Ostatnia kwarta należała do Josipa Sobina i Lichodieja. Pierwszy zdobył 11, a drugi 12 punktów. Anwil nie zdołał jednak dogonić gości i ostatecznie przegrał 82:93.

Kolejne starcie w Lidze Mistrzów Anwil rozegra na wyjeździe. 23 października ich rywalem będzie Sidigas Avellino. Najbliższe ligowe spotkanie włocławskie Rottweilery rozegrają w sobotę (20.10.) w Sopocie. Starcie z tamtejszym Treflem rozpocznie się o godz. 12:40. Transmisję będzie można oglądać w Polsacie Sport.

Anwil Włocławek – Niżny Nowogród 82:93 (17:27, 18:19, 23:24, 23:24)

Anwil: Lichodiej 28, Simon 17, Sobin 14, Michalak 6, Zyskowski 5, Szewczyk 4, Łączyński 3, Kostrzewski 2, Parzeński 2, Mihailović 1.

Niżny: Astapkovich 15, Perry 15, Uzinskii 14, Dragicević 13, Baburin 12, Odom 8, Komolov 8, Strebkov 6, Toropov 2.