Zakończyły się zawody organizowane na pływalni w Toruniu. Są medale dla zawodników Wodnika!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 13:53, 01.11.2018 . Aktualizacja: 09:54, 02.11.2018
Skomentuj Znakomicie zaprezentowała się też Zofia Minta, która dwukrotnie stawała na podium. Fot. Nadesłane Znakomicie zaprezentowała się też Zofia Minta, która dwukrotnie stawała na podium. Fot. Nadesłane

W Toruniu zakończyły się zawody pływackie "Z delfinem do Tokio". W imprezie brało udział 9 zawodników Uczniowskiego Klubu Pływackiego Wodnik.

Do rywalizacji na krytej pływalni stanęło kilkuset zawodników z 38 klubów z całej Polski. Włocławskiego Wodnika reprezentowało 9 pływaków: Jakub Brodowicz, Karol Jurczak, Krzysztof Konieczny, Igor Król, Karol Król, Miłosz Laskowski, Zofia Minta, Jagoda Syska i Amelia Śmiłowicz. Czworo zawodników wróciło do Włocławka z medalami za konkurencje indywidualne.

W konkurencji 100 metrów stylem klasycznym Jakub Brodowicz zajął trzecie miejsce a na 200 metrów stylem zmiennym drugie. Karol Król na 50 m. stylem klasycznym uplasował się na najniższym stopniu podium. Na tej samej pozycji, z tym że w konkurencji na 100 metrów stylem motylkowym uplasował się też Krzysztof Konieczny.

Znakomicie zaprezentowała się też Zofia Minta, która dwukrotnie stawała na podium - zajęła II miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i I na 50 metrów stylem klasycznym. Dodatkowo, wywalczyła I miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 9 lat.