Sensacja w Hali Mistrzów! Mistrz Polski sezonu 2017/2018 przegrywa z beniaminkiem ligi!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:56, 02.11.2018 . Aktualizacja: 20:05, 04.11.2018
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

W dotychczasowych spotkaniach sezonu 2018/2019, biorąc pod uwagę wszystkie rozegrane mecze, Anwil Włocławek wygrał 4 razy, a pięciokrotnie musiał uznawać wyższość rywali. Statystyki zespołu Igora Milicicia miały poprawić się po meczu ze Spójnią Stargard. Tak się jednak nie stało. Anwil przegrał z beniaminkiem ligi 80:81.

Anwil zaczął w składzie: Simon, Michalak, Zyskowski, Sobin, Parzeński, ale mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po dwóch akcjach prowadzili 6:2. Rozkręcali się z każdą minutą, czego nie można powiedzieć o gospodarzach. W pewnym momencie przewaga Spójni wzrosła do nawet 18 punktów, co było największą różnicą w trakcie całego meczu. Pod koniec pierwszej kwarty grać zaczął Anwil, który konsekwentnie odrabiał straty i wykorzystywał błędy indywidualne rywali. Po 10 minutach zespół Igora Milicicia przegrywał jednak 13:23.

Druga kwarta to już zdecydowanie lepsza gra włocławian, którzy na 6,5 minuty przed końcem II kwarty przegrywali zaledwie 6 punktami, a chwilę później, za sprawą celnych rzutów Chase Simona czterema. Od tego momentu zespół był bliski wyrównania, ale gospodarze stawiali twarde warunki.

Trzecia kwarta wyglądała podobnie. Igor Milicić zmienił jednak nieco koncepcję gry. Z boiska zszedł Igor Wadowski, który pod nieobecność Kamila Łączyńskiego mógł wykazać się na parkiecie. Niestety, w pierwszej części meczu swoją szansę wykorzystał tylko połowicznie. Anwil chciał wyrównać, ale popełniał zdecydowanie zbyt dużo błędów indywidualnych. W ciągu jednej minuty aż trzykrotnie tracili piłkę. Na 2 minuty przed końcem trzeciej kwarty Anwil przegrywał 53:57. To, co nie udawało się wcześniej stało się na szczęście chwilę później. Za sprawą 3 punktów Igora Wadowskiego zespół z Włocławka w końcu wyszedł na upragnione prowadzenie. Po trzech kwartach Anwil prowadził 59:57.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od znakomitego podania Wadowskiego i ważnych punktów Lichodieja. Później trafiał Michalak i Szewczyk, ale rywale cały czas gonili wynik nie pozwalając gospodarzom na oderwanie się. W końcu zremisowali, a po chwili byli bliscy wyjścia na nieoczekiwane prowadzenie. Na 2 minuty przed końcową syreną kibice nie wierzyli własnym oczom. Po dwóch celnych rzutach z dystansu Anthonego Hickeya Spójnia prowadziła 75:11 i beniaminek był bliski sprawienia ogromnej sensacji. Ostatecznie, wygrała Spójnia i tym samym sprawiła jak dotąd największą sensację sezonu 2018/2019.

Anwil Włocławek : Spójnia Stargard 80:81