Anwil Włocławek przegrywa we własnej hali z Hiszpanami. UCAM Murcia wygrywa 87:68!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:43, 06.11.2018 . Aktualizacja: 19:47, 06.11.2018
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

Wszyscy kibice zgromadzeni we wtorkowy wieczór w Hali Mistrzów doskonale wiedzieli, że Anwil Włocławek nie jest faworytem meczu z hiszpańską Murcią. Rywale wygrali jak dotąd wszystkie 4 spotkania w Lidze Mistrzów i to oni byli typowani na zwycięzcę tej potyczki. Niespodzianki nie było. Mimo wyrównanej walki przez 3 kwarty Anwil przegrał ostatecznie 68:87 i na zwycięstwo we własnej hali musi jeszcze poczekać.

Mecz lepiej rozpoczął Anwil Włocławek, a wynik otworzył Kostrzewski, który wykorzystał błąd rywali i zdobył cenne 2 punkty. Po chwili trafił znowu, swoje 3 punkty dołożył Lichodiej i zespół Milicicia prowadził 7:2. Chwilę później do głosu doszli Hiszpanie, którzy wyrównali wynik. Wtedy na parkiecie pojawił się Szymon Szewczyk, który nie zawiódł i już w swojej drugiej akcji ofensywnej trafił z dystansu. Po tej akcji rywale zanotowali jednak serię 10:1 i po 10 minutach prowadzili 19:14.

Druga kwarta rozpoczęła się od celnego rzuty UCAM Murcii, ale po chwili odpowiedział Michalak, który II kwartę może uznać za bardzo udaną. Polak dwukrotnie trafił za 2 punkty i celnym rzutem z dystansu dołożył jeszcze kolejne 3. Kolejna doskonała akcja włocławian i wykończenie Simona poskutkowało tym, że rywale prowadzili już tylko różnicą 3 punktów, a po kolejnej akcji tablica wyników pokazywała remis. Co ciekawe, Anwil rozkręcał się coraz bardziej, a nie zawodzili przede wszystkim zawodnicy rzucający "trójki". Po 20 minutach nadal prowadzili jednak Hiszpanie.

Anwil Włocławek trzecią kwartę zaczął od mocnego uderzenia. Mimo, że to rywale na początku trafiali, włocławianie gonili i zbliżyli się do Murci na 3 "oczka". Anwil starał się wyrównać, ale szczęście nie sprzyjało ekipie Igora Milicicia. W pewnym momencie Hiszpanie prowadzili nawet różnicą 10 oczek. Taką różnicą zakończyła się też przedostatnia kwarta spotkania.

Ostatnią kwartę od celnego rzutu za 3 punkty rozpoczął Chase Simon, ale swoje warunki gry nadal dyktowali rywale. Po jednym z błędów włocławian trafił Kloof i wyprowadził zespół na 14-punktowe prowadzenie. Na domiar złego, 3,5 minuty przed końcem niesportowy faul "zarobił" jeszcze Sobin i rywale powiększyli przewagę do 21 punktów. Ostatecznie Murcia wygrała 87:67.

Anwil Włocławek - UCAM Murcia 69:87 (14:19, 23:20, 13:20, 19:30)