Znakomita postawa Olimpijczyka. Na ostatnich kilku imprezach zdobyli mnóstwo medali!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 12:30, 14.11.2018 . Aktualizacja: 12:38, 14.11.2018
Skomentuj

W ostatnim czasie judocy trenujący pod okiem Anety Szczepańskiej, Romana Stawisińskiego i Bartosza Zielińskiego zdobyli wiele medali. Na podium stawała między innymi Angelika Szymańska, która zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorek.

Zawodnicy MKS Olimpijczyk startowali w minionych tygodniach podczas Mistrzostw Polski Seniorów, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Międzynarodowego Pucharu Polski Judo, III Międzynarodowego Turnieju Judo i X Memoriału Jigoro Kano w Judo.

Na pierwszej z tych imprez startowała Angelika Szymańska, a zawody odbyły się w Warszawie i zgromadziły najlepszych zawodników z całej Polski. Podczas seniorskiej imprezy na macie zaprezentowała się młoda włocławianka, która co prawda jest jeszcze juniorką, ale bez większych problemów poradziła sobie w starszych grupach.

- Angelika Szymańska sięgnęła po swój drugi medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorek. Po wygranych dwóch walkach z Katarzyną Kaszą (AZS UW Warszawa) i Aleksandrą Butlewską (SGKS Wybrzeże Gdańsk) w walce o udział w finale uległa w dogrywce brązowej medalistce Mistrzostw Świata i Europy – Agacie Ozdobie – Błach (KS AZS AWF Wrocław). W walce o brązowy medal pokonała przed czasem Dominikę Błach (TS Gwardia Opole) - informuje MKS Olimpijczyk.

Bardzo dobrze zaprezentowała się też Wiktoria Tomczak, która z Międzynarodowego Pucharu Polski Judo - Warsaw Judo Open wróciła ze srebrnym medalem. W imprezie wzięło udział ponad 1600 zawodników. Młoda zawodniczka walcząca w kategorii do 70 kg w drodze do finału pokonała kolejno Gabriel Kuligę (GBR), Anette Mosr (LUX) i Martinkovą  Adélę (CZE). W finale uległa w dogrywce  brązowej medalistce Ninie Gergiosovej (SVK).

[ZT]30974[/ZT]

W Międzynarodowym Turnieju Judo w Płocku wystąpili z kolei kolejni przedstawiciele włocławskiego Olimpijczyka. Najlepiej zaprezentowali się Wiktor Lewandowski i Zuzanna Jurczak. Na matach zaprezentowało się ponad 420 zawodników z 36 klubów, w tym 6 zagranicznych: z Anglii, Szwecji, Rosji, Czech, Białorusi i Słowacji.

- W turnieju nie zabrakło judoków MKS Olimpijczyk Włocławek, którzy przywieźli z turnieju 7 medali. Najlepiej z judoków spisał się Wiktor Lewandowski i Zuzanna Jurczak, którzy zdobyli złote medale. Po srebrne krążki sięgnęli : Mateusz Palmowski oraz Alicja Gradowska. Brązowe medale wywalczyli: Adam Dębczyński, Wiktor Borkowski  i Nicol Musialik, a na 7. miejscu rywalizację zakończył Aleksander Gradowski - informuje klub.

Włocławianie dobrze zaprezentowali się także podczas X Memoriału Jigoro Kano w Judo „Szansą dla każdego, który zorganizowano w Poznaniu. W turnieju wystartowało 740 zawodników. Złote medale zdobyły Zuzanna Jurczak oraz Nicol Musialik. Srebrny medal w wadze 81 kg zawisł z kolei na szyi Marcela Dobriana, a brązowy krążek wywalczył Aleksander Gradowski. Na 7 miejscu rywalizację zakończył Wiktor Borkowski, który zanotował 2 zwycięstwa i 2 porażki. Brązowy medal zdobył też Mateusz Palmowski, który zajął III miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Na tej samej imprezie 7. miejsce w wadze 66 kg zajął Wiktor Lewandowski, a ósmą lokatę Marta Czapczak.