Zwycięstwo było bardzo blisko. Anwil Włocławek przegrywa z tureckim BK Banvit!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:50, 13.11.2018 . Aktualizacja: 19:52, 13.11.2018
Skomentuj Gdy wydawało się, że Anwil złapał wiatr w żagle i wygra spotkanie, do głosu znowu doszli Turcy, którzy zbudowali sobie kilka punktów przewagi.Fot. Natalia Seklecka Gdy wydawało się, że Anwil złapał wiatr w żagle i wygra spotkanie, do głosu znowu doszli Turcy, którzy zbudowali sobie kilka punktów przewagi.Fot. Natalia Seklecka

Anwil Włocławek jest drugim zespołem pod względem zdobyczy punktowych w Lidze Mistrzów. Do meczu z tureckim Banvitem zespół przystępował w możliwie najmocniejszym składzie. Niestety, zespół z Turcji pozostał niepokonany na własnym parkiecie i wygrał 75:68.

Mecz lepiej mogli rozpocząć zawodnicy Igora Milicicia, ale "trójek" nie trafiał ani Lichodiej, ani Łączyński, który znalazł się w pierwszej piątce drużyny. Mimo wszystko Anwil dobrze wszedł w mecz i nie pozwalał rozwinąć gry Turkom. Na niespełna 4 minuty przed końcem I kwarty włocławianie przegrywali tylko różnicą 2 punktów. Minutę później na parkiecie zameldował się Amerykanim Aaron Broussard, który tym samym zadebiutował w Anwilu. Widać było, że nowy nabytek potrzebuje jednak jeszcze czasu, aby zgrać się z drużyną.

Druga kwarta rozpoczęła się od błędu Michała Michalaka, który chciał podawać do Parzeńskiego, ale akcja zupełnie mu nie wyszła i to rywale rozpoczęli z boku. To zdecydowanie słabszy moment w grze zespołu, który zakończył dopiero celny rzut z dystansu Jarosława Zyskowskiego. Po chwili trafił Lichodiej i z 7 punktów przewagi pozostał zaledwie 1. Na nieco ponad 2 minuty przed końcem II kwarty Anwil wyszedł w końcu na upragnione prowadzenie. Znakomitym podaniem popisał się Łączyński, a za "trzy" trafił Lichodiej. Po 20 minutach gry Anwil prowadził 34:31.

Na początku III kwarty przewaga Anwilu wzrosła do 7 punktów. Znaczący wpływ na to miał brak skuteczności w rzutach z dystansu rywali. Przewaga Polaków jednak błyskawicznie zmalała, a po chwili znowu musieli gonić wynik. Rywale zaczęli trafiać za trzy punkty, na co nie umiał odpowiedzieć zespół Milicicia.

Na ostatnie 10 minut Anwil Włocławek wchodził na parkiet ze stratą 10 punktów do rywali. Na szczęście dla włocławskich kibiców, to ich ulubieńcy lepiej zaczęli ten fragment meczu odrabiając przy okazji 4 punkty straty. Swoje 2 punkty z linii rzutów wolnych dołożył też Michalak i Banvit prowadził tylko 62:58. Pełnię gry włocławianie pokazali dopiero w kolejnych dwóch akcjach, które doprowadziły do remisu. Najpierw trafił Zyskowski, chwilę później Sobin i wynik meczu znów stał się sprawą otwartą. Gdy wydawało się, że Anwil złapał wiatr w żagle i wygra spotkanie, do głosu znowu doszli Turcy, którzy zbudowali sobie kilka punktów przewagi. Ostatecznie to oni wygrali 75:68 i nadal są niepokonani na własnym parkiecie.

Banvit - Anwil 75:68