Włocławianka z kolejnym sukcesem! Tym razem rekord życiowy i srebrny medal w biegu na 1500 metrów.

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 12:26, 09.08.2017 .
Skomentuj W ostatnim dniu 14. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Győr w biegu na 1500 m. srebrny medal zdobyła Klaudia Kazimierska. Fot. Agnieszka Nowakowska W ostatnim dniu 14. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Győr w biegu na 1500 m. srebrny medal zdobyła Klaudia Kazimierska. Fot. Agnieszka Nowakowska

Wciąż nie wiem co się stało. To było totalnie niesamowite uczucie – powiedziała na mecie Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek, która osiągnęła rekord życiowy i zajęła II miejsce na 14. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.

W ostatnim dniu 14. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Győr w biegu na 1500 m. srebrny medal zdobyła Klaudia Kazimierska. Zwyciężyła Irlandka Healy Sarah 4:19.85, a zawodniczka LKS Vectra Włocławek czasem 4:23.17 poprawiła rekord życiowy o prawie trzy sekundy. Na mecie młoda lekkoatletka nie kryła radości i zaskoczenia.

- Niesamowite uczucie startu z orzełkiem na piersi zdecydowanie pomogło w osiągnięciu rekordu życiowego i zdobyciu srebrnego medalu na EYOF. Dziękuje trenerce za przygotowanie i mojemu największemu wsparciu- rodzinie. Marzenia stają się rzeczywistością – powiedziała Klaudia Kazimierska po swoim występie.

Podopieczna Agnieszki Nowakowskiej ma już w swoim dorobku między innymi dwa złote medale mistrzostw Polski, młodzików w biegu na 1000 m. i juniorek młodszych w biegach przełajowych, ale występ na 14. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy był dla niej szczególnie ważny

- Klaudia przygotowywała się bardzo ciężko do tych zawodów, ponieważ poza Mistrzostwami Polski była to dla niej praktycznie najważniejsza impreza w sezonie. Przygotowywaliśmy się konkretnie pod ten występ i tym bardziej jestem dumna z jej wyników. Świetnie dała sobie radę zachowując - zdradziła trenerka młodej lekkoatletki.

Dzięki zawodniczce z Włocławka reprezentacja Polski powiększyła dorobek do 5 medali zdobytych na 14. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy rozgrywanym w Győr na Węgrzech. O Włocławiance pisaliśmy już wcześniej, przy okazji Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 1000 m. Dzięki osiągniętemu wynikowi zawodniczka przeszła wtedy do historii młodzieżowej lekkoatletyki. 2:52.84 był drugim rezultatem uzyskanym przez jakąkolwiek 16-latkę w historii Polski.