150 osób pobiegło ulicami Włocławka nocą. Sprawdź, który biegacz był najszybszy!

10:00, 01.09.2018 . Aktualizacja: 16:40, 01.09.2018
Skomentuj W biegu wzięło udział blisko 150 zawodników. Fot. Mirosław Murawski W biegu wzięło udział blisko 150 zawodników. Fot. Mirosław Murawski

Blisko 150 zawodników przebiegło w piątkowy wieczór ulicami miasta. Najszybszy w II Włocławskim Biegu nocnym okazał się Sebastian Waszak. Wśród pań jako pierwsza na mecie zameldowała się Katarzyna Baranowska.

Podczas II Włocławskiego Biegu nocnego zawodnicy mieli do pokonania 5 km. Trasa wiodła spod CK Browar B., przez m. in. Zielony Rynek, pl. Wolności oraz bulwary, z powrotem pod Browar B. W nocnym wyścigu wzięło udział blisko 150 osób. Organizatorzy przyznają, że są zadowoleni z tego, jak przebiegła impreza.

- Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy zadowoleni, szczególnie pod względem atmosfery, bo bardzo fajnie to wyszło. Czytaliśmy już pierwsze komentarze biegaczy i widzimy, że są bardzo pozytywne - mówi Wojciech Prokopowicz z WKB Maratończyk.

Najszybciej 5-kilometrową trasę pokonał Sebastian Waszak, który ukończył wyścig z czasem 16:10. Tuż za nim linię mety przekroczył Łukasz Brylski (16:13). Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Maciej Grudziński (17:06).

Wśród pań jako pierwsza, z czasem 19:02, linię mety przekroczyła Katarzyna Baranowska. Drugie miejsce zajęła Emilia Bielińska (21:48), a trzecie - Oliwia Jabłońska (22:10).