Zamknij
REKLAMA

Młodzi aktywiści wypowiedzieli wojnę politykom. Jak to się skończy?

08:00, 09.07.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Film jest opowieścią o aktywistach walczących ze zmową milczenia wokół wirusa AIDS. Fot. materiały promocyjne

Dziś (09.07.) DKF Ósemka zabierze włocławian w podróż do Francji lat 90. i zaprezentuje „120 uderzeń serca” Robina Campillo. To porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu wobec zmowie milczenia wokół tematu AIDS.

Wczesne lata 90. Epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami i happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiej organizacji ACT UP. Sam reżyser był niegdyś jej aktywistą, a jego partner zmarł na AIDS.

- W filmie Robina Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara – mówi Izabela Trojanowska z DKF Ósemka. – 120 uderzeń serca to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach.

„12 uderzeń serca” zostało wyróżnione Grand Prix i Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI na festiwalu w Cannes. Otrzymało również nagrodę specjalną na festiwalu w San Sebastian i tytuł najlepszego filmu odbywającego się w Gdańsku Festiwalu All About Freedom.

[WIDEO]890[/WIDEO]

Film Robina Campillo zostanie wyświetlony we włocławskim Multikinie dziś (09.07.) o godz. 19:00. Bilety w cenie 14 zł do nabycia przed seansem.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone