Zamknij
REKLAMA

Jazz zabrzmi w plenerze! Browar B. zaprasza na niezwykły koncert

08:00, 11.07.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
CK Browar B. zaprasza na plenerowy koncert jazzowy. Fot. depositphotos

21 lipca na dziedzińcu Centrum Kultury Browar B. zabrzmi jazz. Letni, energetyczny koncert da SW grupa jazzowa New Bone z Krakowa.

New Bone to akustyczny kwintet jazzowy, który został założony w 1996 roku przez studentów Akademii Muzycznej. Od początku istnienia zespół oscylował w nurcie hard-bopu i starał się wczuć w klimat czasów, kiedy Miles Davis, Freddie Hubbard czy John Coltrane tworzyli swoją legendę.

Początkowo muzycy grali własne aranżacje i interpretacje utworów Wayne Shortera czy Horace Silvera. Później postawili jednak na własne kompozycje i w 2004 wydali debiutancki album zatytułowany „Something for Now”, na którym znalazły się autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Od tego momentu zespół regularnie występuje w najważniejszych miejscach dla polskiej sceny jazzowej. Grupa New Bone grała już m. in. na : Festiwalu Jazz Bez… (Przemyśl, Lwów), JVC Jazz Festivalu (Legionowo), Sopot Molo Jazz Festivalu, RCK Pro Jazz Festivalu (Kołobrzeg), Festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu (Moskwa), Delhi International Jazz Festivalu (New Delhi).

- Zespół prowadzony mądrze przez lidera gra własną, oryginalną muzykę, w której słychać to, co najważniejsze w jazzie. Groove, swing, doskonałe brzmienie, dojrzałe solówki, dbałość o formę i wreszcie piękny balans pomiędzy szacunkiem dla tradycji a nowoczesnym progresywnym myśleniem muzycznym. To cechuje tylko artystów z najwyższej półki – pisze o New Bone Jarek Śmietana, z „Jazz Forum”.

Koncert zespołu New Bone na dziedzińcu CK Browar B. odbędzie się 21 lipca (sobota), o godz. 19:00. Wstęp wolny.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone