Zamknij
REKLAMA

To dzieło ma już 45 lat. Niebawem odzyska dawny blask

08:00, 10.08.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Fryz ukazuje historię miasta przez pryzmat historii Polski. Fot. J. Czerwiński/MZKiD

Równolegle do remontu Muzeum Historii Włocławka trwają prace konserwatorskie przy dziele znajdującym się na jego dziedzińcu. Fryz autorstwa Wita Płażewskiego powstał w 1973 roku.

Od blisko 5 lat trwa remont Muzeum Historii Włocławka. Na szczęście widać finał tych prac. Obiekt ma zostać udostępniony zwiedzającym jesienią. 

[ZT]29921[/ZT]

Ceramiczny fryz Wita Płażewskiego znajduje się na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka i przedstawia w ośmiu oddzielnych kompozycjach dzieje miasta na tle historii Polski - od jej narodzin do czasów PRL-u. Dzieło pochodzące z początku lat 70. ubiegłego stulecia uległo już degradacji, dlatego niezbędne były prace konserwatorskie.

- Prace polegają na zabezpieczaniu ceramiki, która miejscami odspoiła się od podłoża, czyli od ściany, na uzupełnieniu ubytków oraz scaleniu kolorystycznemu – informują muzealnicy.

Fryz Płażewskiego jest świadectwem bardzo bogatych tradycji ceramicznych Włocławka w latach 60. i 70. XX w. W tym okresie prace ceramiczne tworzyła cała plejada włocławskich artystów, w tym również autor fryzu znajdującego się na dziedzińcu muzeum.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone